Wystawa Tomasza Stępniaka "Było-minęło w Powiecie Legionowskim" w Galerii Sztuki Ratusz

Data: 11.04.2024 r., godz. 18.30    Liczba odwiedzających: 271

11 kwietnia 2024 w Galerii Sztuki Ratusz odbył się wernisaż wystawy obrazów Tomasza Stępniaka zatytułowanej "Było-minęło w Powiecie Legionowskim".

stepniak1.jpg (178 KB)

stepniak2.jpg (235 KB)

Tomasz Stępniak, związany z Legionowem od 1990 roku, jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej. Pasjonuje się wędrówkami po górach oraz historią.
Malarstwem zajął się amatorsko na zajęciach dla seniorów prowadzonych w MOK Barbarę Retmaniak.
Prezentowane prace są odpowiedzią na pytania, które autor sam sobie zadał.
Każde miejsce ma jakąś swoją historię. Ale kto o niej pamięta? Kto zdaje sobie sprawę, że jest ono świetnym przykładem tego, jak rozwój systemu obronnego państwa może wpływać na rozwój mikroregionu, dostrzega, że rozwój kolei nadwiślańskiej oraz założenie obozu wojskowego doprowadziło do powstania ponad 50-cio tysięcznej aglomeracji? Kto wie jak wyglądała pierwsza stacja kolejowa, która stała się wraz z koszarami zalążkiem miasta. Jak wglądały koszary carskie? Jakie obiekty wybudowano dla potrzeb stacjonujących w Legionowie jednostek wojskowych? Jak wyglądały cerkwie w Legionowie i w Zegrzu?
Prezentowane prace ukazują obiekty powstałe w Legionowie i na terenie powiatu legionowskiego, których wizerunek zachował się na zdjęciach i pocztówkach.