Zespół Dwa Kolory

Liczba odwiedzających: 303

Zespół Dwa Kolory z MOK Legionowo został dostrzeżony i doceniony przez jury ogólnopolskiego konkursu „Z podlaskiej krynicy”. Zdobył on drugie miejsce w kategorii „folklor opracowany”. Na podium znaleźli się też poszczególni uczestnicy zespołu.

Trio: Maria Henek, Igor Janczuk i Piotr Romaniv otrzymali pierwszą nagrodę w kategorii „male formy”, a duet Tatiana Stryhun i Piotr Romaniv drugą w tej kategorii nagrodę. Wśród solistów pierwsze miejsce zajęła Tatiana Stryhun.

Konkurs, którego XX edycja odbyła się 19 maja w Domu Kultury w Bielsku Podlaskim, organizowany jest przez Związek Ukraińców Podlasia. To jeden z najważniejszych przeglądów folklorystycznych w Polsce. Zespół Dwa kolory z legionowskiego MOK odnosił tam sukcesy również w latach poprzednich.

W tym roku konkurencja była spora – zgłosiło się osiemdziesięciu wykonawców. Rzetelna i twórcza praca całego zespołu, a przede wszystkim jego charyzmatycznego przywódcy Piotra Romaniva, przyniosła jednak kolejny sukces i legionowskie Dwa Kolory przywiozły z Bielska Podlaskiego cztery nagrody.

Wypada tylko pogratulować – i zaprosić legionowską publiczność na krótki występ Dwóch Kolorów podczas tegorocznych Dni Legionowa, 8 czerwca.

2kolorybielsk-1.jpg (299 KB)

2kolorybielsk-2.jpg (244 KB)

Link do protokołu jury konkursu Z podlaskiej krynicy