Salon Artystyczny im. F. Chopina jest kameralną salką koncertową w stylu retro, swoista świątynią sztuki, a zwłaszcza muzyki naszego genialnego kompozytora i pianisty. Salon ma służyć zacieraniu granic pomiędzy twórcą i odbiorcą, stąd wszystkie przedsięwzięcia są podsumowywane spotkaniami z artystami. Goście salonu oraz widownia za każdym razem otrzymują porcję sztuki najwyższych lotów i... filiżankę markowej herbaty.
Koncerty w Salonie Artystycznym, w Filii MOK przy ul. Targowej 65 w Legionowie, odbywają się zawsze w niedziele, o godzinie 12.00.

Planowane koncerty



Archiwum Salonu

30 czerwca 2007
Otwarcie Salonu Artystycznego, koncert Dominiki Eski.

15 lipca 2007
Koncert fortepianowy w wykonaniu Pawła Jankowskiego

29 lipca 2007
Koncert fortepianowy w wykonaniu Pawła Jankowskiego

12 sierpnia 2007
Koncert fortepianowy w wykonaniu Dominiki Eski

26 sierpnia 2007
Koncert fortepianowy w wykonaniu Pawła Jankowskiego

30 września 2007
zagrała pianistka Dominika Eska
program koncertu:
L . V . Beethoven - Sonata f - moll op. 57, "Appassionata"
J. Brahms - Ballada d - moll op. 10
F. Chopin - Ballada As - dur op. 47
F. Liszt - Sonetto 104 del Petrarca
S. Rachmaninow - Moment muzyczny e - moll op. 16 nr 4

14 października 2007
wystąpili:
Magdalena Idzik - sopran
Paweł Jankowski - fortepian

program koncertu:
Piosenka Zosi z opery "Zabobon, czyli Krakowiacy i Górale"
Dumka Kalmory z opery "Kalmora"
Przed nocą wieczną
Mów do mnie jeszcze
Prząśniczka
Habanera z opery "Carmen"
Ach, jak mi smutno
Les chemins qui vont a la Mer
Annen Polka
Przetańczyć całą noc

28 października 2007
wystąpili:
Małgorzata Grzesiewicz-Sałacińska (sopran)
Grzegorz Jastrzębski (fortepian)

- Fryderyk Chopin:
Życzenie (sł. S. Witwicki) op. 74 nr 1
Śliczny chłopiec (sł. B. Zaleski) op. 74 nr 8
Piosnka litewska (sł. ludowe - litewskie) op. 74 nr 16
- Michaił Glinka:
K niej (sł. A.Mickiewicz, tł. S. Golicyn)
Ja pomniu czudnoje mgnowienije (sł. A. Puszkin)
- Ferenc Liszt:
Oh, quand je dors (sł. V. Hugo)
Freudvoll und leidvoll (sł. W. Goethe)
Robert Schomann
Frauenliebe und Leben (sł. A. v. Chamisso) op. 42
Seit ich ihn gesehen nr 1
Er, der Herrlichste von allen nr 2

25 listopada 2007
wystąpili:
- Joanna Żmijewska - obój
- Dorota Żołnacz - klarnet
- Marcin Ostałowski - fagot


9 grudnia 2007
w koncercie świątecznym wystąpili:
Ewa Szawłowska - świąteczne opowieści,
Monika Polaczek-Przestrzelska - fortepian,
Maciej Przestrzelski - skrzypce.

Program koncertu:
- J. Massenet - "Medytacje" z opery "Thais"
- Zimowe powitanie
- A.Vivaldi - 4 Koncert z cyklu "Pory Roku"- "Zima"
- Opowieść wigilijna
- F.Chopin - "Żal"- improwizacje na temat Etiudy E-dur
- Świąteczny stół
- A. Dworzak - "Humoreska" op.101 nr 7
- Muzyczne przepisy kulinarne
- N. Paganini - Cantabile
- Historia Św. Mikołaja i choinka
- H. Wieniawski - Obertas

13 stycznia 2008
Wystąpiły
Sylwia Kubiak - flet,
Aleksandra Szczęsnowicz-Dallali - fortepian

Program:
J.Mouquet - Sonata "La Flute de Pan" , Op.15
- "Pan and the shepherds"
- "Pan and the birds"
- "Pan and the nymphs"
P.Taffanel - Fantaisie sur le Freyschutz
B.Godard - Suite de trois marceaux , Op.116
- "Allegretto"
- "Idylle"
- "Valse"
P.A.Genin - "Carnaval de Venise" , Op.14

27 stycznia 2018
Piosenki Edith Piaf śpiewała Grażyna Skowron-Matkowska
akompaniował Tomasz Kazanowski - fortepian

10 lutego 2008
Koncert Joanny Bożyk (sopran) i Mirosława Wójciuka (tenor)
Program koncertu:
Odgłosy wiosny - walc J. Straussa
Myszka
Jokohama
Lulu
Uwertura
Graj cyganie
Warasdin
W ogr?dku
Wiązanka melodii z "Księżniczki Czardasza"
Piosenka Boniego
W rytm walczyka
Tango jaluzi
Skarbie mój
Barcelona

24 lutego 2008
Spotkanie z muzyką Jerzego Wasowskiego
Wystąpili
Paweł Jankowski - fortepian
Wojciech Zalewski - kontrabas
Andrzej Kwiatkowski - perkusja
W programie: Bo we mnie jest seks, Jesienna dziewczyna, Droga do ciebie, Kuplety, Herbatka, Już czas na sen, Piosenka jest dobra na wszystko.

9 marca 2008
Najpiękniejsze miniatury klasyczne
w opracowaniu na flet i fortepian

Wystąpili
Katarzyna Potyńska - flet, Michał Gołos - fortepian.
W programie znalazły się utwory:
Życzenie Op. 74 Nr 1 - F. Chopin
Sonata "Patetyczna" cz II Op. 13 - L. van Beethoven
Sonata "Księżycowa" cz II Op. 27 Nr 2 - L. van Beethoven
Jesienny walc - Lech Miklaszewski
Aria na strunie G z suity 3. - J.S. Bach
Mały Murzynek - Claude Debussy
Marzenie z cyklu Sceny Dziecięcie op. 15 - Robert Schuman
Dla Elizy (Bagatela a-moll) - L. van Beethoven
Pawana dla zmarłej infantki - Maurice Ravel
Kołysanka Op. 49 Nr 4 - Johannes Brahms
Łabędzie - Henri Busser
Preludium e-moll Op. 28 Nr 4 - F.Chopin
Preludium Des-dur Op. 28 Nr 15 - F.Chopin
Bolero Op. 81 - M. Ravel

30 marca 2008
wystąpił kwartet smyszkowy "Joong"
Skład zespołu:
I skrzypce - Paulina Mastyło,
II skrzypce - Michał Osmycki,
Altówka - Kamil Walasek,
Wiolonczela - Anna Lubiak,
W programie koncertu znalazły się następujące utwory:
J. Pachelbel - Kanon,
W. A. Mozart - Eine kleine nachtmusik,
W. A. Mozart - III Divertimento F-dur,
L. Boccherini - Menuett,
J. Brahms - Hungarian Dance No. 5,
A. Dvorak - Humoreska,
A. Vivaldi - Zima,
J. S. Bach - Air,
W. A. Mozart - Ave Verum Corpus.

13 kwietnia
Wystąpił m?ody legionowski skrzypek Łukasz Parcheta, który zaprezentował repertuar dyplomowy przygotowany pod kierunkiem profesora Łukasza Łosakiewicza.
Skrzypkowi towarzyszyła na fortepianie Katarzyna Mościcka.
W programie usłyszeliśmy utwory W. A. Mozarta, N. Paganiniego, C. Saint-Sans`a, J. S. Bacha, H. Wieniawskiego, Edouarda Lalo.

27 kwietnia
Standardy jazzowe polskie i zagraniczne
w wykonaniu: Bożeny Zalewskiej - wokal, Wojciecha Zalewskiego - kontrabas, Andrzeja Kwiatkowskiego - perkusja, Pawła Jankowskiego - fortepian.

25 maja 2008
Usłyszeliśmy autorski projekt Zofii Dowgiałło i Huberta Połoniewicza inspirowany motywami Dalekiego i Bliskiego Wschodu - klasyczne brzmienie harfy w zderzeniu z tradycyjnym instrumentarium z Indii, Iranu i Turcji.
Wystąpili:
Zofia Dowgiałło - harfa,
Hubert Połoniewicz - flet ney, instrumenty perkusyjne.

22 czerwca 2008
Romanse rosyjskie i piosenki Anny German
w wykonaniu Oleksandry Żurawel - artystki ukraińskiej polskiego pochodzenia, finalistki Międzynarodowego Festiwalu im. Anny German „Tańczące Eurydyki”.

28 września 2008,
Muzyka Ameryki ?aci?skiej
Wykonawcy:
Danuta Kołodziejczyk - skrzypce
Anna Maklakiewicz - wiolonczela
Witold Wołoszyński - fortepian.
Program koncertu
Astor Piazzolla - Cztery Pory Roku
(Cuatro Estaciones Porteñas), Jesieńñ - Otoño Porteño
Astor Piazzolla - Cztery Pory Roku
(Cuatro Estaciones Porteñas), Zima - Invierno Porteño
Armando Lavalle - Trzy Tańce Salonowe
Moderato Cadenzato, Habanera, Danz?n
Eduardo Dazmuñoz - ”Zonante – brzmienie” na wiolonczele solo
Manuel M.Ponce - ” Estrellita” – serenada meksykańska
Manuel M.Ponce - Trzy Preludia na wiolonczele i fortepian
Manuel M.Ponce - TRIO Romantyczne
Allegro energico, Andante Romantico, Scherzo, Allegro Moderato

12 października 2008,
Koncert fortepianowy na cztery ręce
Wykonawcy:
Michał Gołas, Paweł Jankowski.

9 listopada 2008,
Koncert duetu fletowego Flute O’Clock
Karolina Balińska – flet
Ewa Liebchen – flet
Monika Polaczek-Przestrzelska - fortepian
Program koncertu
▪ Franz Doppler - Andante et Rondo op. 25
▪ Wilhelm Friedemann Bach - Duet F-dur
Allegro e moderato, Lamentabile, Presto
▪ Friedrich Kuhlau - Trio op. 119
Allegro moderato, Adagio Patetico, Rondo Allegro
▪ Ian Clarke - ’maya’

14 grudnia 2008
MUZYCZNE ŚWIĘTA RÓŻNYCH NARODÓW
Wykonawcy:
Ewa Szawłowska - prowadzenie
Maciej Przestrzelski - skrzypce
Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian.

11 stycznia, godz. 12.00
Dwudziestolatkowie grają XX-wieczną muzykę
Eugene Ysaye - Sonata d-moll "Obsession" na skrzypce solo
cz. I Prelude
cz. II Malinconia
cz. III Danse des Ombres
cz. IV Les Furies
- Katarzyna Sylla, skrzypce
Paweł Kochański/Karol Szymanowski - L'Aube
- Katarzyna Sylla, skrzypce
Aleksandra Mysłek, fortepian
Aleksander Skriabin - Etiuda op.42
- Aleksandra Mysłek, fortepian
Paul Hindemith - Sonata na skrzypce i fortepian
- Katarzyna Sylla, skrzypce
- Mateusz Rettner, fortepian
Aleksander Skriabin - Etiuda op.65 nr 3
- Mateusz Rettner, fortepian
Krzysztof Penderecki - Cadenza na altówkę solo (transkrypcja na skrzypce)
- Katarzyna Sylla, skrzypce

8 lutego 2009
"Pieśni z różnych stron"
Utwory kompozytorów polskich, niemieckich i włoskich wykonają:
Marek Pawłowicz - tenor,
Małgorzata Gańko - mezosopran,
Małgorzata Kuras - fortepian.
Program koncertu:
"Pieśń Solwejgi" - E. Grieg,
"Latawica" - F. Niewiadomski,
"Piosnka litewska" - F. Chopin,
"Gdzie szczęście, gdzie" - I. Kalmar,
"Krakowiaczek" - St. Moniuszko,
"Rigoletto" - G. Verdi,
"Santa Lucia" - włoska pieśń neapolitańska,
"Wróć do Sorrento" - E. Curtis,
"Dziewcze z buzią jak malina" - J. Gall,
"Funiculi Funicula" - L. Danza,
"Serenada" - Fr. Schubert.

8 marca 2009
Duet akordeonowy - Karol Podkul i Mateusz Wachowiak
Program koncertu:
Libertango - A. Piazzolla
Tango - J. Wojtarowicz
Krótka Historia - J. Wojtarowicz
Tarantella - G. Rossini
Suita gotycka - L. Boëllmann
Katedra - W. Trojan
Preludium i Fuga - D. Buxtehude
Tryptyk Hiszpański - A. Bieloszycki
Toccata - A. Chaczaturian
Sonata d ? moll - D. Scarllatti
Taniec Góralski - A. Krzanowski

26 kwietnia
Andrzej Olewiński i Aleksander Wilgos (duet gitarowy)
Usłyszeliśmy następujące utwory:
D.Scarlatti - 3 Sonaty
C.Debussy - Dziewczyna o włosach jak len
L.Brouwer - Micro Piezas
F.Sor - Duo nr.III
S.Assad - Farewell
R.Pignoni - Chacarera, Huella, Gato
M. de Falla - Taniec hiszpański

14 czerwca 2009
koncert zespołu cygańskiego DROMENCA

28 lutego 2010
koncert pianistki Kayo Nishimizu
w programie:
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2
Scherzo h-moll op. 20
Walc Es-dur op. 18
3 Mazurki op. 59
Polonez As-dur op. 53

13 czerwca 2010
Trio Archetto
program koncertu:
Felix Janiewicz - Trio nr 1 (I Allegro moderato, II Andante Pollacca, III Finale Allegro)
Franciszek Schubert - Trio B-dur
Fryderyk Chopin - Hulanka, Dumka, Preludium, Valse op. 69 nr 1 i nr 2, Nokturnop.9 nr 2, Mazurek op. nr 2, Grande Valse Brillante
Skład zespołu: skrzypce - Katarzyna Dul, altówka - Marta Straszyńska, wiolonczela - Nadia Bojadżijew

17 października 2010
Koncert Fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina
Wykonawcy: Krzysztof Stanienda - fortepian, Katarzyna Dul - I skrzypce, Paweł Rybkowski - II skrzypce, Marta Straszyńska - altówka, Nadia Bojadżijew-Rybkowska - wiolonczela

12 grudnia 2010
Koncert "Magia walca" - utwory F. Chopina i walce świata.
Koncert w wykonaniu: Machowska & Kopietz DUO w składzie:
Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian
Piotr Kopietz - akordeon, bandoneon, akordina
oraz otwarcie wystawy "Różnice pozornie bez znaczenia"
Beata Góralska-Hycza - malarstwo
Jan Brzywca - fotografia

13 lutego 2011
"Świat Tanga"
koncert zespołu Sentido del Tango

w składzie:
Piotr Kopietz - bandoneon, akordina
Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian
Mateusz Szemraj - gitara elektro-akustyczna.
W programie:
- L. A. Fernandez - El pollo Ricardo
- A. Villoldo - El choclo
- A. Piazzolla - Oblivion
- A. Piazzolla - Adios Nonino
- P. Kopietz - Milonga del Solitude
- A. Piazzolla - Libertango
- P. Kopietz - Retrato de Gabriela
- C. Gardel - Por una cabeza
- M. Rodriguez - La Cumparsita

10 kwietnia 2011
koncert "W kręgu muzyki francuskiej"
Muzycy Opery Narodowej - DUET CLASSIC
Dorota Puchnowska-Aftyka - flet
Grażyna Strzeszewska - harfa
Program koncertu:
- Marcel Tournier- Dwa preludia romantyczne na flet i harfę
- Jean Baptiste Krumpholtz- Sonata na flet i Harfę - Allegro, Romance, Menuet
- Jean Cras- Suita na duet- Preambule, Modere, Taniec na jedenaście
- Marc Berthomieu- Pięć niuansów na flet i Harfę - Pathetico, Lascivo, Idyllico, Exotico, Dolcissimo
- Carlos Salzedo- Pieśń nocy na harfę solo
- Claude Debussy - Syrinx na flet solo
- Jacques Ibert - Entr`acte -na flet i harfę

12 czerwca 2011, godz. 20.30
MUZYCZNE OGRODY przy TARGOWEJ
Dwa koncerty:
Muzyka klasyczna w wykonaniu zespołu Ko-Gut
Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian,
Anna Gut - klarnet;
w programie m. in. kompozycje: G. Gershwina, M. Arnolda, A. Piazzolli, J. Horowitza.
Muzyka latynoamerykańska w wykonaniu Duetu Kopietz i Szemraj
Piotr Kopietz - bandoneon, akordina
Mateusz Szemraj - gitara;
W programie m. in. utwory : E. Granadosa, C. Machado, A. Piazzolli, C. Nelegattiego, T. Gubitscha.

9 października 2011
koncert "WSPOMNIENIE LATA"
w wykonaniu: Katarzyny Pawłowskiej - mezzosopran i Marcina Łopackiego - fortepian
Program koncertu
E. Elgar "Sea pictures" op.37
Sea Slumber-song
In Haven
Sabbath morning at sea
Where corals lie
J. Brahms "Zigeunerlieder" op.103
He, zigeuner
Wisst ir, wann mein Kindchen
Lieber Gott, du weisst
Brauner Bursche
Kommt dir manchmal in den Sinn
G. Mahler "Er hat dies Liedlein erdach"
"Oft denk'ich Sie sind nurausgegangen"
R. Strauss "Cacilie" op.27 Nr 2
"Morgen" op.27 Nr 4
Tego samego dnia odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Krystyny Malinowskiej i Zdzisławy Petasz.

11 grudnia
Koncert: Brahms i Mahler - wielcy symfonicy w muzyce kameralnej

12 lutego 2012
Zaczarowany świat walca i operetki
Wystąpili:
Aleksandra Okrasa-Wachowska - sopran
Andrzej Wiśniewski - tenor
Andrzej Przybyciński - obój
Agata Horosiewicz-Bergman - skrzypce
Grzegorz Królak - klarnecista
Anna Hajduk - pianistka

10 czerwca 2012, godz. 20:00
Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie, ul. Targowa 65
Koncert "Kwiaty polskie" - zakończenie sezonu muzycznego 2011/2012
w wykonaniu:
Ryszarda Morki - bas
Marii Silvy - fortepian
Agnieszki Kozłowskiej - sopran
i Adama Kacperczyka
W programie utwory wokalne St. Moniuszki, I.J. Padarewskiego, M. Karłowicza, St. Niewiadomskiego, Z. Noskowskiego, T. Maklakiewicza i L. Różyckiego.
Koncert odbył się, jak co roku, w ogrodzie Filii Miejskiego Ośrodka Kultury.

14 października 2012
FLUTE O'CLOCK
Arcydzieła epoki romantyzmu
Recital na dwa flety z fortepianem

9 grudnia 2012
koncert świąteczny
Wystąpili:
Dorota Bonisławska - śpiew
Urszula Chrulska - skrzypce
Olena Tasinkiewicz - fortepian
W programie znalazły się następujące utwory:
A. Vivaldi - Zima cz.II
J.S. Bach - Quia respexit ? aria sopranowa
J.S. Bach - Badinerie
G.F. Haendel - aria z oratorium Mesjasz- Rejoys
C. Bohm - Sarabanda
W.A. Mozart - Agnus Dei
L. Beethoven - Menuet G - dur
W.A. Mozart - Aria
C. Franck - Panis Angelicus
G. Goltermann - La Foi
F. Schubert - Serenada
J. Sibelius - Smutny walc
F. Chopin - Preludium
F. Chopin - Mazurek a - moll
F. Chopin - Życzenie

10 marca 2013
Trzy kwadranse swingu
Wykonawcy:
WARSZAWSKI KWARTET SAKSOFONOWY w składzie:
Jan Kohut - saksofon sopranowy
Andrzej Gozdecki - saksofon altowy
Michał Sobiera - saksofon tenorowy
Bronisław Zawaliński - saksofon barytonowy
Dorota Gawda - słowo o muzyce

9 czerwca 2013
koncert "W światłach Broadwayu"
wykonawcy:
Katarzyna Kalisz - sopran
Piotr Kędziorek - baryton
Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian

13 października, godz. 12.00
koncert pianisty - Mauricio Andres Silva

8 grudnia 2013, godz. 12.00
Koncert świąteczny - Trio ARCHETTO
w składzie:
Katarzyna Dul - skrzypce
Marta Straszyńska - altówka
Nadia Bojadżijew - wiolonczela
program:
Zoltan Kodaly - Intermezzo
Ernst von Dohnanyi - Serenada na trio smyczkowe
Bohuslav Martinu - Trio smyczkowe nr 1

12 stycznia 2014
recital fortepianowy Kayo Nishimizu

program:
Modest Musorgski - cykl miniatur fortepianowych "Obrazki z wystawy"
Fryderyk Chopin - najpiękniejsze utwory

9 lutego 2014
Arie operetkowe i utwory musicalowe
Wystąpili: Justyna Stępień - sopran, Maria Skurjat-Silva - fortepian, Robert Szpręgiel - baryton

9 marca 2014, godz. 12.00
recital fortepianowy Kayo Nishimizu
W programie najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina z okazji 204 rocznicy urodzin kompozytora.

8 czerwca 2014, godz. 19.30
koncert "Kołysząc w rytmie swinga" (Dorota Curyłło i Mariusz Dubrawski)
oraz instalacja fotograficzna Katarzyny Wrońskiej "Pamięć utrwalona"

12 października 2014, godz. 12:00
Koncert fortepianowy z okazji 165 rocznicy śmierci F. Chopina w wykonaniu Kayo Nishimizu
Otwarcie wystawy malarstwa Mirosławy Kośmider pt. "Co nam w duszy gra"

14 grudnia 2014, godz. 12.00
KONCERT ŚWIĄTECZNY
Wykonawcy: Ewa Liebchen - flet, Maciej Przestrzelski - skrzypce, Monika Polaczek-Przestrzelska - fortepian.
Program: Franz & Karl Doppler - Andante et Rondo, Mel Bonis - Trio, Philippe Gaubert - Medailles Antiques, Leo Delibes - Duet kwiatów, Christopher Caliendo - Caliente.

8 lutego 2015, godz. 12.00
koncert muzyki filmowej - "Melodie srebrnego ekranu"
Wystąpił ARSTON-KWARTET w składzie:
Andrzej Przybyciński - obój i słowo o muzyce,
Agata Horosiewicz-Bergman - skrzypce,
Izabela Wojtala - wiolonczela,
Aleksandra Dallali - fortepian.

12 kwietnia 2015
Recital fortepianowy Mauricio Silva
W programie utwory Chopina, Debussy`ego, Liszta

14 czerwca
"Swing Night" - koncert zespołu Swing Motion

Piotr Kopietz - akordeon,
Aleksandra Błachno - wokal,
Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian,
Radosław Łukaszewicz - kontrabas

W programie znalazły się utwory z repertuaru: Franka Sinatry, Nat King Cole`a, Marii Koterbskiej, Diany Krall

14 lutego 2016
TRIO HARFOWE

Wystąpiły artystki Teatru Wielkiego - Opery Narodowej:
Grażyna Strzeszewska - harfa,
Dorota Puchnowska - flet,
Marta Straszyńska - altówka.

W programie utwory: Johanna Christiana Schickhardta, Cezara Antonowicza Cui, François-Clément Théodore Dubois, Gabriela Urbain`a, Jacques François Antoine Iberta oraz cztery tańce latynoamerykańskie: Fandango, Tango argentyńskie, Samba, Huapango.

8 maja, godz. 12.00
Mazurki, walce, nokturny i ballady Fryderyka Chopina
zagra Anna Hajduk - fortepian
program:
Mazurki op. 17 B-dur, e-moll, As-dur, a-moll
Ballada As-dur op. 47
Nokturny op. 27 cis-moll i Des-dur
Walce op. 34 As-dur, a-moll, F-dur
Ballada f-moll op. 52

12 czerwca, godz. 12.00
POLSZCZYZNA - OJCZYZNA... w pieśniach, ariach i utworach fortepianowych kompozytorów polskich
Barbara Żarnowiecka - sopran
Szymon Kowalczyk - fortepian

program:
Maria SZYMANOWSKA - Polonez f-moll (fortepian)
St. MONIUSZKO - Pieśń wieczorna (sopran)
St. MONIUSZKO - Prząśniczka (sopran)
St. MONIUSZKO - Polna różyczka (sopran)
Fr. CHOPIN - Nocturne cis-moll (fortepian)
Fr. CHOPIN - Piosnka Litewska (sopran)
Fr. CHOPIN - Gdybym ja była słoneczkiem (sopran)
Fr. CHOPIN - Śliczny chłopiec (sopran)
Fr. CHOPIN - Polonez B-dur (fortepian)
St. MONIUSZKO - Piosnka Broni z opery "Hrabina" (sopran)
St. MONIUSZKO - Aria Hrabiny "on tu przybywa" z opery "Hrabina" (sopran)
St. MONIUSZKO - Aria Hrabiny "Zbudzić się" z opery "Hrabina" (sopran)
L. RÓŻYCKI - Piosnka Caton z opery "Casanova" (sopran)

11 września 2016
Koncert Muzyki Rosyjskiej
"Białe Noce"


Wykonawcy:
Izabela Wardak - alt
Jan Kierdelewicz - bas
Małgorzata Góra - fortepian
W programie najpiękniejsze arie, pieśni i romanse rosyjskie

9 października 2016
recital fortepianowy Wojciecha Świętońskiego
Utwory: Fryderyka Chopina: Nokuturn Fis-dur op.15 nr 2, Walce op. 34: a-moll, F-dur, Walce op. 64: Des-dur, cis-moll oraz Franza Liszta: Études d'exécution transcendante d'apres Paganini.

13 listopada 2016
recital fortepianowy Macieja Piszka
Program:
J. S. Bach / F. Busoni - Chaconne d-moll BWV 1004,
W. A. Mozart - Fantazja c-moll KV 396,
F. Chopin - Fantazja f-moll op. 49,
K. Szymanowski - 2 Mazurki op. 62.

11 grudnia, godz. 12.00
Recital fortepianowy Wojciecha Pyrcia

program:
J. S. Bach - Preludium i Fuga cis-moll z II tomu "Das Wohltemperierte Klavier" BWV 873
W. A. Mozart - Sonata B-dur KV 281
Allegro - Andante amoroso - Allegro
L. van Beethoven - Sonata A-dur op. 101
J. Brahms - Wariacje nt. Paganiniego Zeszyt I

8 stycznia 2017
Recital akordeonowy Pawła Nowaka
Program:
- Aranżacje Petro Frosiniego "Karnawał Wenecki" i "Oczy Czarne",
- Andre Astier - "Divertimento",
- Richard Galliano - "La valce a Margaux",
- wirtuozowska muzyka rozrywkowa w stylu musette oraz tanga argentyńskie m.in. kompozycji Astora Piazzoli.

12 lutego 2017
Koncert zespołu Trio Archetto
w składzie:
Katarzyna Dul - skrzypce
Marta Straszyńska - altówka
Nadia Bojadżijew - wiolonczela
Program:
Siergiej Taniejew - Trio smyczkowe D-dur
Max Reger - Trio smyczkowe a-moll op. 77b


12 marca 2017
recital fortepianowy Anny Hajduk
program:
J. S. Bach - Preludium i fuga gis-moll
J. Haydn - Sonata C-dur (Hob. XVI)
F. Chopin - Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
- Ballada As-dur op. 47
A. Ginastera - Danzas Argentinas

9 kwietnia 2017
Recital organowy Wiktora Brzuchacza
Program:
J. S. Bach - Fantazja G-dur, BWV 572
G. F. Haendel - Passacaglia g-moll, HWV 432
C. Ph. E. Bach - Solfeggietto
D. Buxtehude - Ciacona c-moll, BuxWV 159
A. Vivaldi - La Folie
L. C. Daquin - Le Coucou
G. Young - Preludium w stylu klasycznym

14 maja, godz. 12.00
recital fortepianowy Weroniki Chodakowskiej

11 czerwca 2017, godz. 12.00
Koncert na dwa głosy i fortepian
Wystąpili:
Agnieszka Kozłowska - sopran,
Artur Szałkowski - baryton,
Maria Silva - fortepian.

Wernisaż wystawy malarstwa Romualda Krzyżanowskiego

30 czerwca 2017, godz. 19.00
X-lecie Salonu Artystycznego im. F. Chopina
W programie:
Recital fortepianowy Wojciecha Świętońskiego
- Karol Szymanowski (w 80. rocznicę urodzin) - Dziewięć preludiów op. 1
(h-moll Andante ma non troppo, d-moll Andante con moto, Des-dur Andantino, b-moll Andantino con moto, d-moll Allegro molto, impetuoso, a-moll Lento, mesto, c-moll Moderato, es-moll Andante ma non troppo, b-moll Lento, mesto)
- Modest Musorgski - Obrazki z wystawy
(Promenada, Gnom, Stary Zamek, Tuileries /Kłótnia dzieci/, Bydło, Taniec kurcząt w skorupkach, Samuel Goldenberg i Szmul, Promenada, Rynek w Limoges, Katakumby, Chatka na kurzej stopce /Baba Jaga/, Wielka Brama Kijowska)
Recital fortepianowy Wojciecha Kruczka
Johannes Brahms - Sonata fortepianowa f-moll op. 5 nr 3



Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Jazz Jam. Legionowo

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Klub Rodziców TYGIELEK

Rozmowa o słowach


Smok Ceramok pracownia ceramiki

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK