Salon Artystyczny im. F. Chopina jest kameralną salką koncertową w stylu retro, swoista świątynią sztuki, a zwłaszcza muzyki naszego genialnego kompozytora i pianisty. Salon ma służyć zacieraniu granic pomiędzy twórcą i odbiorcą, stąd wszystkie przedsięwzięcia są podsumowywane spotkaniami z artystami. Goście salonu oraz widownia za każdym razem otrzymują porcję sztuki najwyższych lotów i... filiżankę markowej herbaty.
Koncerty w Salonie Artystycznym, w Filii MOK przy ul. Targowej 65 w Legionowie, odbywają się zawsze w niedziele, o godzinie 12.00.

Planowane koncerty



Archiwum Salonu

30 czerwca 2007
Otwarcie Salonu Artystycznego, koncert Dominiki Eski.

15 lipca 2007
Koncert fortepianowy w wykonaniu Pawła Jankowskiego

29 lipca 2007
Koncert fortepianowy w wykonaniu Pawła Jankowskiego

12 sierpnia 2007
Koncert fortepianowy w wykonaniu Dominiki Eski

26 sierpnia 2007
Koncert fortepianowy w wykonaniu Pawła Jankowskiego

30 września 2007
zagrała pianistka Dominika Eska
program koncertu:
L . V . Beethoven - Sonata f - moll op. 57, "Appassionata"
J. Brahms - Ballada d - moll op. 10
F. Chopin - Ballada As - dur op. 47
F. Liszt - Sonetto 104 del Petrarca
S. Rachmaninow - Moment muzyczny e - moll op. 16 nr 4

14 października 2007
wystąpili:
Magdalena Idzik - sopran
Paweł Jankowski - fortepian

program koncertu:
Piosenka Zosi z opery "Zabobon, czyli Krakowiacy i Górale"
Dumka Kalmory z opery "Kalmora"
Przed nocą wieczną
Mów do mnie jeszcze
Prząśniczka
Habanera z opery "Carmen"
Ach, jak mi smutno
Les chemins qui vont a la Mer
Annen Polka
Przetańczyć całą noc

28 października 2007
wystąpili:
Małgorzata Grzesiewicz-Sałacińska (sopran)
Grzegorz Jastrzębski (fortepian)

- Fryderyk Chopin:
Życzenie (sł. S. Witwicki) op. 74 nr 1
Śliczny chłopiec (sł. B. Zaleski) op. 74 nr 8
Piosnka litewska (sł. ludowe - litewskie) op. 74 nr 16
- Michaił Glinka:
K niej (sł. A.Mickiewicz, tł. S. Golicyn)
Ja pomniu czudnoje mgnowienije (sł. A. Puszkin)
- Ferenc Liszt:
Oh, quand je dors (sł. V. Hugo)
Freudvoll und leidvoll (sł. W. Goethe)
Robert Schomann
Frauenliebe und Leben (sł. A. v. Chamisso) op. 42
Seit ich ihn gesehen nr 1
Er, der Herrlichste von allen nr 2

25 listopada 2007
wystąpili:
- Joanna Żmijewska - obój
- Dorota Żołnacz - klarnet
- Marcin Ostałowski - fagot


9 grudnia 2007
Koncert świąteczny
wystąpili:
Ewa Szawłowska - świąteczne opowieści,
Monika Polaczek-Przestrzelska - fortepian,
Maciej Przestrzelski - skrzypce.
Program:
- J. Massenet - "Medytacje" z opery "Thais"
- Zimowe powitanie
- A.Vivaldi - 4 Koncert z cyklu "Pory Roku"- "Zima"
- Opowieść wigilijna
- F.Chopin - "Żal"- improwizacje na temat Etiudy E-dur
- Świąteczny stół
- A. Dworzak - "Humoreska" op.101 nr 7
- Muzyczne przepisy kulinarne
- N. Paganini - Cantabile
- Historia Św. Mikołaja i choinka
- H. Wieniawski - Obertas

13 stycznia 2008
Wystąpiły
Sylwia Kubiak - flet,
Aleksandra Szczęsnowicz-Dallali - fortepian

Program:
J.Mouquet - Sonata "La Flute de Pan" , Op.15
- "Pan and the shepherds"
- "Pan and the birds"
- "Pan and the nymphs"
P.Taffanel - Fantaisie sur le Freyschutz
B.Godard - Suite de trois marceaux , Op.116
- "Allegretto"
- "Idylle"
- "Valse"
P.A.Genin - "Carnaval de Venise" , Op.14

27 stycznia 2018
Piosenki Edith Piaf śpiewała Grażyna Skowron-Matkowska
akompaniował Tomasz Kazanowski - fortepian

10 lutego 2008
Koncert Joanny Bożyk (sopran) i Mirosława Wójciuka (tenor)
Program:
Odgłosy wiosny - walc J. Straussa
Myszka
Jokohama
Lulu
Uwertura
Graj cyganie
Warasdin
W ogr?dku
Wiązanka melodii z "Księżniczki Czardasza"
Piosenka Boniego
W rytm walczyka
Tango jaluzi
Skarbie mój
Barcelona

24 lutego 2008
Spotkanie z muzyką Jerzego Wasowskiego
Wystąpili:
Paweł Jankowski - fortepian
Wojciech Zalewski - kontrabas
Andrzej Kwiatkowski - perkusja
W programie: Bo we mnie jest seks, Jesienna dziewczyna, Droga do ciebie, Kuplety, Herbatka, Już czas na sen, Piosenka jest dobra na wszystko.

9 marca 2008
Najpiękniejsze miniatury klasyczne
w opracowaniu na flet i fortepian
Wystąpili
Katarzyna Potyńska - flet, Michał Gołos - fortepian.
Program:
Życzenie Op. 74 Nr 1 - F. Chopin
Sonata "Patetyczna" cz II Op. 13 - L. van Beethoven
Sonata "Księżycowa" cz II Op. 27 Nr 2 - L. van Beethoven
Jesienny walc - Lech Miklaszewski
Aria na strunie G z suity 3. - J.S. Bach
Mały Murzynek - Claude Debussy
Marzenie z cyklu Sceny Dziecięcie op. 15 - Robert Schuman
Dla Elizy (Bagatela a-moll) - L. van Beethoven
Pawana dla zmarłej infantki - Maurice Ravel
Kołysanka Op. 49 Nr 4 - Johannes Brahms
Łabędzie - Henri Busser
Preludium e-moll Op. 28 Nr 4 - F.Chopin
Preludium Des-dur Op. 28 Nr 15 - F.Chopin
Bolero Op. 81 - M. Ravel

30 marca 2008
Wystąpił kwartet smyszkowy "Joong"
Skład zespołu:
I skrzypce - Paulina Mastyło,
II skrzypce - Michał Osmycki,
Altówka - Kamil Walasek,
Wiolonczela - Anna Lubiak,
Program:
J. Pachelbel - Kanon,
W. A. Mozart - Eine kleine nachtmusik,
W. A. Mozart - III Divertimento F-dur,
L. Boccherini - Menuett,
J. Brahms - Hungarian Dance No. 5,
A. Dvorak - Humoreska,
A. Vivaldi - Zima,
J. S. Bach - Air,
W. A. Mozart - Ave Verum Corpus.

13 kwietnia 2008
Łukasz Parcheta - skrzypce zaprezentował repertuar dyplomowy przygotowany pod kierunkiem profesora Łukasza Łosakiewicza.
Skrzypkowi towarzyszyła na fortepianie Katarzyna Mościcka.
W programie usłyszeliśmy utwory W. A. Mozarta, N. Paganiniego, C. Saint-Sans`a, J. S. Bacha, H. Wieniawskiego, Edouarda Lalo.

27 kwietnia 2018
Standardy jazzowe polskie i zagraniczne
w wykonaniu: Bożeny Zalewskiej - wokal, Wojciecha Zalewskiego - kontrabas, Andrzeja Kwiatkowskiego - perkusja, Pawła Jankowskiego - fortepian.

25 maja 2008
Motywy muzyczne Bliskiego i dalekiego Wschodu
Usłyszeliśmy autorski projekt Zofii Dowgiałło i Huberta Połoniewicza inspirowany motywami Dalekiego i Bliskiego Wschodu - klasyczne brzmienie harfy w zderzeniu z tradycyjnym instrumentarium z Indii, Iranu i Turcji.
Wystąpili:
Zofia Dowgiałło - harfa,
Hubert Połoniewicz - flet ney, instrumenty perkusyjne.

22 czerwca 2008
Romanse rosyjskie i piosenki Anny German
w wykonaniu Oleksandry Żurawel - artystki ukraińskiej polskiego pochodzenia, finalistki Międzynarodowego Festiwalu im. Anny German „Tańczące Eurydyki”.

28 września 2008
Muzyka Ameryki Łacińskiej
Wykonawcy:
Danuta Kołodziejczyk - skrzypce
Anna Maklakiewicz - wiolonczela
Witold Wołoszyński - fortepian.
Program:
Astor Piazzolla - Cztery Pory Roku
(Cuatro Estaciones Porteñas), Jesieńñ - Otoño Porteño
Astor Piazzolla - Cztery Pory Roku
(Cuatro Estaciones Porteñas), Zima - Invierno Porteño
Armando Lavalle - Trzy Tańce Salonowe
Moderato Cadenzato, Habanera, Danz?n
Eduardo Dazmuñoz - ”Zonante – brzmienie” na wiolonczele solo
Manuel M.Ponce - ” Estrellita” – serenada meksykańska
Manuel M.Ponce - Trzy Preludia na wiolonczele i fortepian
Manuel M.Ponce - TRIO Romantyczne
Allegro energico, Andante Romantico, Scherzo, Allegro Moderato

12 października 2008
Koncert fortepianowy na cztery ręce
Wykonawcy:
Michał Gołas, Paweł Jankowski.

9 listopada 2008
Koncert duetu fletowego Flute O’Clock
Karolina Balińska – flet
Ewa Liebchen – flet
Monika Polaczek-Przestrzelska - fortepian
Program:
▪ Franz Doppler - Andante et Rondo op. 25
▪ Wilhelm Friedemann Bach - Duet F-dur
Allegro e moderato, Lamentabile, Presto
▪ Friedrich Kuhlau - Trio op. 119
Allegro moderato, Adagio Patetico, Rondo Allegro
▪ Ian Clarke - ’maya’

14 grudnia 2008
MUZYCZNE ŚWIĘTA RÓŻNYCH NARODÓW
Wykonawcy:
Ewa Szawłowska - prowadzenie
Maciej Przestrzelski - skrzypce
Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian.

11 stycznia 2009
Dwudziestolatkowie grają XX-wieczną muzykę
Eugene Ysaye - Sonata d-moll "Obsession" na skrzypce solo
cz. I Prelude
cz. II Malinconia
cz. III Danse des Ombres
cz. IV Les Furies
- Katarzyna Sylla, skrzypce
Paweł Kochański/Karol Szymanowski - L'Aube
- Katarzyna Sylla, skrzypce
Aleksandra Mysłek, fortepian
Aleksander Skriabin - Etiuda op.42
- Aleksandra Mysłek, fortepian
Paul Hindemith - Sonata na skrzypce i fortepian
- Katarzyna Sylla, skrzypce
- Mateusz Rettner, fortepian
Aleksander Skriabin - Etiuda op.65 nr 3
- Mateusz Rettner, fortepian
Krzysztof Penderecki - Cadenza na altówkę solo (transkrypcja na skrzypce)
- Katarzyna Sylla, skrzypce

8 lutego 2009
"Pieśni z różnych stron"
Utwory kompozytorów polskich, niemieckich i włoskich wykonali:
Marek Pawłowicz - tenor,
Małgorzata Gańko - mezosopran,
Małgorzata Kuras - fortepian.
Program:
"Pieśń Solwejgi" - E. Grieg,
"Latawica" - F. Niewiadomski,
"Piosnka litewska" - F. Chopin,
"Gdzie szczęście, gdzie" - I. Kalmar,
"Krakowiaczek" - St. Moniuszko,
"Rigoletto" - G. Verdi,
"Santa Lucia" - włoska pieśń neapolitańska,
"Wróć do Sorrento" - E. Curtis,
"Dziewcze z buzią jak malina" - J. Gall,
"Funiculi Funicula" - L. Danza,
"Serenada" - Fr. Schubert.

8 marca 2009
Duet akordeonowy - Karol Podkul i Mateusz Wachowiak
Program:
Libertango - A. Piazzolla
Tango - J. Wojtarowicz
Krótka Historia - J. Wojtarowicz
Tarantella - G. Rossini
Suita gotycka - L. Boëllmann
Katedra - W. Trojan
Preludium i Fuga - D. Buxtehude
Tryptyk Hiszpański - A. Bieloszycki
Toccata - A. Chaczaturian
Sonata d-moll - D. Scarllatti
Taniec Góralski - A. Krzanowski

26 kwietnia 2009
Andrzej Olewiński i Aleksander Wilgos (duet gitarowy)
Program:
D. Scarlatti - 3 Sonaty
C. Debussy - Dziewczyna o włosach jak len
L. Brouwer - Micro Piezas
F. Sor - Duo nr.III
S. Assad - Farewell
R. Pignoni - Chacarera, Huella, Gato
M. de Falla - Taniec hiszpański

14 czerwca 2009
Koncert zespołu cygańskiego DROMENCA

28 lutego 2010
Koncert pianistki Kayo Nishimizu
Program:
F. Chopin -
- Nokturn Es-dur op. 9 nr 2
- Scherzo h-moll op. 20
- Walc Es-dur op. 18
- 3 Mazurki op. 59
- Polonez As-dur op. 53

13 czerwca 2010
Trio Archetto
Program:
Felix Janiewicz - Trio nr 1 (I Allegro moderato, II Andante Pollacca, III Finale Allegro)
Franciszek Schubert - Trio B-dur
Fryderyk Chopin - Hulanka, Dumka, Preludium, Valse op. 69 nr 1 i nr 2, Nokturnop.9 nr 2, Mazurek op. nr 2, Grande Valse Brillante
Skład zespołu: skrzypce - Katarzyna Dul, altówka - Marta Straszyńska, wiolonczela - Nadia Bojadżijew

17 października 2010
Koncert Fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina
Wykonawcy: Krzysztof Stanienda - fortepian, Katarzyna Dul - I skrzypce, Paweł Rybkowski - II skrzypce, Marta Straszyńska - altówka, Nadia Bojadżijew-Rybkowska - wiolonczela

12 grudnia 2010
Koncert "Magia walca" - utwory F. Chopina i walce świata.
Wystąpili: Machowska & Kopietz DUO w składzie:
Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian
Piotr Kopietz - akordeon, bandoneon, akordina
oraz otwarcie wystawy "Różnice pozornie bez znaczenia"
Beata Góralska-Hycza - malarstwo
Jan Brzywca - fotografia

13 lutego 2011
"Świat Tanga"
koncert zespołu Sentido del Tango
w składzie:
Piotr Kopietz - bandoneon, akordina
Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian
Mateusz Szemraj - gitara elektro-akustyczna.
Program:
- L. A. Fernandez - El pollo Ricardo
- A. Villoldo - El choclo
- A. Piazzolla - Oblivion
- A. Piazzolla - Adios Nonino
- P. Kopietz - Milonga del Solitude
- A. Piazzolla - Libertango
- P. Kopietz - Retrato de Gabriela
- C. Gardel - Por una cabeza
- M. Rodriguez - La Cumparsita

10 kwietnia 2011
koncert "W kręgu muzyki francuskiej"
Muzycy Opery Narodowej - DUET CLASSIC
Dorota Puchnowska-Aftyka - flet
Grażyna Strzeszewska - harfa
Program:
- Marcel Tournier- Dwa preludia romantyczne na flet i harfę
- Jean Baptiste Krumpholtz- Sonata na flet i Harfę - Allegro, Romance, Menuet
- Jean Cras- Suita na duet- Preambule, Modere, Taniec na jedenaście
- Marc Berthomieu- Pięć niuansów na flet i Harfę - Pathetico, Lascivo, Idyllico, Exotico, Dolcissimo
- Carlos Salzedo- Pieśń nocy na harfę solo
- Claude Debussy - Syrinx na flet solo
- Jacques Ibert - Entr`acte - na flet i harfę

12 czerwca 2011
MUZYCZNE OGRODY przy TARGOWEJ
Dwa koncerty:
Muzyka klasyczna w wykonaniu zespołu Ko-Gut
Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian,
Anna Gut - klarnet;
w programie m. in. kompozycje: G. Gershwina, M. Arnolda, A. Piazzolli, J. Horowitza.
Muzyka latynoamerykańska w wykonaniu Duetu Kopietz i Szemraj
Piotr Kopietz - bandoneon, akordina
Mateusz Szemraj - gitara;
W programie m. in. utwory: E. Granadosa, C. Machado, A. Piazzolli, C. Nelegattiego, T. Gubitscha.

9 października 2011
Koncert "WSPOMNIENIE LATA"
w wykonaniu: Katarzyny Pawłowskiej - mezzosopran i Marcina Łopackiego - fortepian
Program:
E. Elgar "Sea pictures" op.37
Sea Slumber-song
In Haven
Sabbath morning at sea
Where corals lie
J. Brahms "Zigeunerlieder" op.103
He, zigeuner
Wisst ir, wann mein Kindchen
Lieber Gott, du weisst
Brauner Bursche
Kommt dir manchmal in den Sinn
G. Mahler "Er hat dies Liedlein erdach"
"Oft denk'ich Sie sind nurausgegangen"
R. Strauss "Cacilie" op.27 Nr 2
"Morgen" op.27 Nr 4
Otwarcie wystawy malarstwa Krystyny Malinowskiej i Zdzisławy Petasz.

11 grudnia 2011
Koncert: Brahms i Mahler - wielcy symfonicy w muzyce kameralnej

12 lutego 2012
Zaczarowany świat walca i operetki
Wystąpili:
Aleksandra Okrasa-Wachowska - sopran
Andrzej Wiśniewski - tenor
Andrzej Przybyciński - obój
Agata Horosiewicz-Bergman - skrzypce
Grzegorz Królak - klarnecista
Anna Hajduk - pianistka

10 czerwca 2012
Koncert "Kwiaty polskie"
zakończenie sezonu muzycznego 2011/2012
w wykonaniu:
Ryszarda Morki - bas
Marii Silvy - fortepian
Agnieszki Kozłowskiej - sopran
i Adama Kacperczyka
W programie utwory St. Moniuszki, I.J. Padarewskiego, M. Karłowicza, St. Niewiadomskiego, Z. Noskowskiego, T. Maklakiewicza i L. Różyckiego.

14 października 2012
FLUTE O'CLOCK
Arcydzieła epoki romantyzmu
Recital na dwa flety z fortepianem

9 grudnia 2012
Koncert świąteczny
Wystąpili:
Dorota Bonisławska - śpiew
Urszula Chrulska - skrzypce
Olena Tasinkiewicz - fortepian
Program:
A. Vivaldi - Zima cz.II
J.S. Bach - Quia respexit - aria sopranowa
J.S. Bach - Badinerie
G.F. Haendel - aria z oratorium Mesjasz
C. Bohm - Sarabanda
W.A. Mozart - Agnus Dei
L. Beethoven - Menuet G-dur
W. A. Mozart - Aria
C. Franck - Panis Angelicus
G. Goltermann - La Foi
F. Schubert - Serenada
J. Sibelius - Smutny walc
F. Chopin - Preludium
F. Chopin - Mazurek a - moll
F. Chopin - Życzenie

10 marca 2013
Trzy kwadranse swingu
Wykonawcy:
WARSZAWSKI KWARTET SAKSOFONOWY w składzie:
Jan Kohut - saksofon sopranowy
Andrzej Gozdecki - saksofon altowy
Michał Sobiera - saksofon tenorowy
Bronisław Zawaliński - saksofon barytonowy
Dorota Gawda - słowo o muzyce

9 czerwca 2013
Koncert "W światłach Broadwayu"
wykonawcy:
Katarzyna Kalisz - sopran
Piotr Kędziorek - baryton
Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian

13 października 2013
Koncert pianisty Mauricio Andres Silva

8 grudnia 2013
Koncert świąteczny - Trio ARCHETTO
w składzie:
Katarzyna Dul - skrzypce
Marta Straszyńska - altówka
Nadia Bojadżijew - wiolonczela
Program:
Zoltan Kodaly - Intermezzo
Ernst von Dohnanyi - Serenada na trio smyczkowe
Bohuslav Martinu - Trio smyczkowe nr 1

12 stycznia 2014
recital fortepianowy Kayo Nishimizu
Program:
Modest Musorgski - cykl miniatur fortepianowych "Obrazki z wystawy"
Fryderyk Chopin - najpiękniejsze utwory

9 lutego 2014
Arie operetkowe i utwory musicalowe
Wystąpili:
Justyna Stępień - sopran, Maria Skurjat-Silva - fortepian, Robert Szpręgiel - baryton

9 marca 2014
Recital fortepianowy Kayo Nishimizu
W programie najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina z okazji 204 rocznicy urodzin kompozytora.

8 czerwca 2014
"Kołysząc w rytmie swinga"
Dorota Curyłło i Mariusz Dubrawski
oraz instalacja fotograficzna Katarzyny Wrońskiej "Pamięć utrwalona"

12 października 2014
Koncert fortepianowy z okazji 165 rocznicy śmierci F. Chopina w wykonaniu Kayo Nishimizu
Otwarcie wystawy malarstwa Mirosławy Kośmider "Co nam w duszy gra"

14 grudnia 2014
Koncert świąteczny
Wykonawcy: Ewa Liebchen - flet, Maciej Przestrzelski - skrzypce, Monika Polaczek-Przestrzelska - fortepian.
Program: Franz & Karl Doppler - Andante et Rondo, Mel Bonis - Trio, Philippe Gaubert - Medailles Antiques, Leo Delibes - Duet kwiatów, Christopher Caliendo - Caliente.

8 lutego 2015
koncert muzyki filmowej - "Melodie srebrnego ekranu"
Wystąpił ARSTON-KWARTET w składzie:
Andrzej Przybyciński - obój i słowo o muzyce,
Agata Horosiewicz-Bergman - skrzypce,
Izabela Wojtala - wiolonczela,
Aleksandra Dallali - fortepian.

12 kwietnia 2015
Recital fortepianowy Mauricio Silva
W programie utwory Chopina, Debussy`ego, Liszta

14 czerwca 2015
"Swing Night" - koncert zespołu Swing Motion

Piotr Kopietz - akordeon,
Aleksandra Błachno - wokal,
Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian,
Radosław Łukaszewicz - kontrabas
W programie utwory z repertuaru: Franka Sinatry, Nat King Cole`a, Marii Koterbskiej, Diany Krall

14 lutego 2016
TRIO HARFOWE
Wystąpiły artystki Teatru Wielkiego - Opery Narodowej:
Grażyna Strzeszewska - harfa,
Dorota Puchnowska - flet,
Marta Straszyńska - altówka.
W programie utwory: Johanna Christiana Schickhardta, Cezara Antonowicza Cui, François-Clément Théodore Dubois, Gabriela Urbain`a, Jacques François Antoine Iberta oraz cztery tańce latynoamerykańskie: Fandango, Tango argentyńskie, Samba, Huapango.

10 kwietnia 2016
Olympus Mons Trio
Anna Hajduk - fortepian, Adam Eljasiński - klarnet, Aleksandra Demowska-Madejska - altówka. Program:
Robert Schumann - Märchenerzählungen op. 132
Max Bruch - Acht stücke op. 83.

8 maja 2016
Mazurki, walce, nokturny i ballady Fryderyka Chopina
Wystąpiła Anna Hajduk - fortepian
Program:
Mazurki op. 17 B-dur, e-moll, As-dur, a-moll
Ballada As-dur op. 47
Nokturny op. 27 cis-moll i Des-dur
Walce op. 34 As-dur, a-moll, F-dur
Ballada f-moll op. 52

12 czerwca, godz. 12.00
POLSZCZYZNA - OJCZYZNA... w pieśniach, ariach i utworach fortepianowych kompozytorów polskich
Barbara Żarnowiecka - sopran
Szymon Kowalczyk - fortepian
Program:
Maria SZYMANOWSKA - Polonez f-moll (fortepian)
St. Moniuszko - Pieśń wieczorna (sopran)
- Prząśniczka (sopran)
- Polna różyczka (sopran)
Fr. Chopin - Nocturne cis-moll (fortepian)
- Piosnka Litewska (sopran)
- Gdybym ja była słoneczkiem (sopran)
- Śliczny chłopiec (sopran)
- Polonez B-dur (fortepian)
St. Moniuszko - Piosnka Broni z opery "Hrabina" (sopran)
- Aria Hrabiny "on tu przybywa" z opery "Hrabina" (sopran)
- Aria Hrabiny "Zbudzić się" z opery "Hrabina" (sopran)
L. Różycki - Piosnka Caton z opery "Casanova" (sopran)

11 września 2016
Koncert Muzyki Rosyjskiej "Białe Noce"
Wykonawcy:
Izabela Wardak - alt
Jan Kierdelewicz - bas
Małgorzata Góra - fortepian
W programie najpiękniejsze arie, pieśni i romanse rosyjskie

9 października 2016
Recital fortepianowy Wojciecha Świętońskiego
Utwory: Fryderyka Chopina: Nokuturn Fis-dur op.15 nr 2, Walce op. 34: a-moll, F-dur, Walce op. 64: Des-dur, cis-moll oraz Franza Liszta: Études d'exécution transcendante d'apres Paganini.

13 listopada 2016
Recital fortepianowy Macieja Piszka
Program:
J. S. Bach / F. Busoni - Chaconne d-moll BWV 1004,
W. A. Mozart - Fantazja c-moll KV 396,
F. Chopin - Fantazja f-moll op. 49,
K. Szymanowski - 2 Mazurki op. 62.

11 grudnia 2016
Recital fortepianowy Wojciecha Pyrcia
Program:
J. S. Bach - Preludium i Fuga cis-moll z II tomu "Das Wohltemperierte Klavier" BWV 873
W. A. Mozart - Sonata B-dur KV 281
Allegro - Andante amoroso - Allegro
L. van Beethoven - Sonata A-dur op. 101
J. Brahms - Wariacje nt. Paganiniego Zeszyt I

8 stycznia 2017
Recital akordeonowy Pawła Nowaka
Program:
- Aranżacje Petro Frosiniego "Karnawał Wenecki" i "Oczy Czarne",
- Andre Astier - "Divertimento",
- Richard Galliano - "La valce a Margaux",
- wirtuozowska muzyka rozrywkowa w stylu musette oraz tanga argentyńskie m.in. kompozycje Astora Piazzoli.

12 lutego 2017
Koncert zespołu Trio Archetto
w składzie:
Katarzyna Dul - skrzypce
Marta Straszyńska - altówka
Nadia Bojadżijew - wiolonczela
Program:
Siergiej Taniejew - Trio smyczkowe D-dur
Max Reger - Trio smyczkowe a-moll op. 77b

12 marca 2017
Recital fortepianowy Anny Hajduk
program:
J. S. Bach - Preludium i fuga gis-moll
J. Haydn - Sonata C-dur (Hob. XVI)
F. Chopin - Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
- Ballada As-dur op. 47
A. Ginastera - Danzas Argentinas

9 kwietnia 2017
Recital organowy Wiktora Brzuchacza
Program:
J. S. Bach - Fantazja G-dur, BWV 572
G. F. Haendel - Passacaglia g-moll, HWV 432
C. Ph. E. Bach - Solfeggietto
D. Buxtehude - Ciacona c-moll, BuxWV 159
A. Vivaldi - La Folie
L. C. Daquin - Le Coucou
G. Young - Preludium w stylu klasycznym

14 maja 2017
recital fortepianowy Weroniki Chodakowskiej

11 czerwca 2017
Koncert na dwa głosy i fortepian
Wystąpili:
Agnieszka Kozłowska - sopran,
Artur Szałkowski - baryton,
Maria Silva - fortepian.
Wernisaż wystawy malarstwa Romualda Krzyżanowskiego

30 czerwca 2017
X-lecie Salonu Artystycznego im. F. Chopina
W programie:
Recital fortepianowy Wojciecha Świętońskiego
- Karol Szymanowski (w 80. rocznicę urodzin) - Dziewięć preludiów op. 1
(h-moll Andante ma non troppo, d-moll Andante con moto, Des-dur Andantino, b-moll Andantino con moto, d-moll Allegro molto, impetuoso, a-moll Lento, mesto, c-moll Moderato, es-moll Andante ma non troppo, b-moll Lento, mesto)
- Modest Musorgski - Obrazki z wystawy
(Promenada, Gnom, Stary Zamek, Tuileries /Kłótnia dzieci/, Bydło, Taniec kurcząt w skorupkach, Samuel Goldenberg i Szmul, Promenada, Rynek w Limoges, Katakumby, Chatka na kurzej stopce /Baba Jaga/, Wielka Brama Kijowska)
Recital fortepianowy Wojciecha Kruczka
Johannes Brahms - Sonata fortepianowa f-moll op. 5 nr 3

10 września 2017
Recital fortepianowy Mauricio Silwy
Program:
Fryderyk Chopin - Sonata b-moll op. 35
- Grave: Doppio movimento
- Scherzo
- Marche funebre: Lento
- Finale: Presto
Maurice Ravel - Valses nobles et sentimentales
Manuel de Falla - Fantasia Baetica
Wernisaż wystawy malarstwa Jadwigi Wolskiej

8 października 2017
Koncert pieśni
Weronika Rabek - mezzosopran
Maurycy Stawujak - fortepian

Program:
H. Wolf - Eide, so die Liebe Schwur (ze zbioru Spanishes Liederbuch)
W. A. Mozart - Als Luise die Briefe seines untreues Liebhaber
H. Wolf - Nein, junger Herr (ze zbioru Italienishes Liederbuch)
C. M. von Weber - Der Leichtmuetige
C. M. von Weber - Der Schwermuetige
C. M. von Weber - Der Liebewuetige (z cyklu 4 Lieder op. 46)
G. Mahler - Wenn mein Schatz Hochzeit macht
G. Mahler - Ging heut morgen uebers Feld
G. Mahler - Ich hab. ein gluehend Messer) - z cyklu Lieder eines fahrenden Gesellen
J. Brahms - Feldeinsamkeit op. 86 nr 2
E. Varez - Un grand sommeil noir
K. Szymanowski - U jeziorecka (z Pieśni kurpiowskich)
S. Barber - Heavenly banquet
S. Barber - Crucifixion (Obie z cyklu Hermit songs)
W. Lutosławski - Wiatr
W. Lutosławski - Zima (z cyklu 5 pieśni do słów K. Iłłakowiczówny)
Ch. Camilleri - La dea - Madre Megalitica (z cyklu Iconi di donna)

12 listopada 2017
"Dla pokrzepienia serc - polska muzyka czasu zaborów"
Wystąpił kwartet fletowy Quartetto con l`anima w składzie: Dorota Puchnowska-Aftyka - flet, Katarzyna Dul - skrzypce, Marta Straszyńska - altówka, Julia Kisielewska - wiolonczela.
Program:
Franciszek Lessel - Kwartet na flet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę G-dur op. 3
(Allegro, Adagio, Minuetto Allegro, Allegro)
Fryderyk Chopin - Mazurek op.17 nr 4
Fryderyk Chopin - Mazurek op.68 nr 3
Tadeusz Kościuszko - Walc
Tadeusz Kościuszko - Polonez B-dur
Tadeusz Kościuszko - Polonez C-dur.

10 grudnia 2017
Koncert "Piaf po polsku"
Wystąpili: Dorota Lulka - śpiew, Paweł Nowak - akordeon.
Wernisaż wystawy ikon Danuty Sarat i Krystyny Milanowskiej

14 stycznia 2018
"Bach na jazzowo"
Bogdan Hołownia - fortepian
Wojciech Pulcyn - kontrabas

11 lutego 2018
Koncert muzyki klasycznej
Wystąpili:
Dorota Bonisławska - śpiew
Łukasz Parcheta - skrzypce
Michał Jung - klawesyn
Program:
Georg Friedrich Haendel - Arie "Ah! mio cor" oraz "Ombra mai fu"
Antonio Vivaldi - Arie "Sposa son disprezzata" i "Un certo non so che"
Wolfgang Amadeusz Mozart - "Una donna"
Johann Jacob Walther - Suita I d-moll z Hortulus Chelicus
Hanry Purcell - Suita a-moll, nr. 4
Johann Sebastian Bach/Benedetto Marcello - Adagio z Koncertu d-moll

11 marca 2018
Recital pianisty Adama Goździewskiego
Program:
Ludwig van Beethoven - Sonata As-dur op. 26
Karol Szymanowski - Mazurki op. 50
nr 2 Allegramente. Poco vivace
nr 4 Allegramente, risoluto
Fryderyk Chopin
- Impromptu Ges-dur op. 51
- Impromptu As-dur op. 29
- Nokturn H-dur op. 32 nr 1
- Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

8 kwietnia 2018
Recital pianisty Juliusza Goniarskiego
program:
Ludwig van Beethoven - Sonata B-dur op. 22
Fryderyk Chopin - Ballada F-dur op. 38
Karol Szymanowski - Fantazja C-dur op. 14
Claude Debussy - L`isle joyeuse

13 maja 2018
Koncert muzyki klasycznej
Maciej Piszek - fortepian
Julian Paprocki - klarnet
Program:
Robert Schumann - Fantasiestücke op. 73
- Zart und mit Ausdruck
- Lebhaft, leicht
- Rasch und mit Feuer
Mario Castelnuovo-Tedesco - Sonata op. 128
- Andante con moto
- Scherzo
- Lullaby
- Rond` alla napolitana
Ernest Chausson - Andante et allegro

10 czerwca 2018
koncert "Chopin, koledzy, przyjaciele"
Wystąpili:
Teresa KABAN - fortepian
Henryk BŁAŻEJ - flet
program:
F. Liszt - Rapsodia Węgierska Nr 6
F. Chopin - 4 Preludia op. 28
- Impromptu-Fantaisie cis moll op. 66
I. F. Dobrzyński - Andante e rondo alla polacca
H. Wieniawski - Kujawiak Dance a-moll op. 3
- Obertas Dance G-Dur op. 19
G. Kątski - Wariacje na temat "Pije Kuba do Jakuba"
S. Moniuszko - Prząśniczka

9 września 2018
Inauguracja sezonu w Salonie Artystycznym
Koncert piosenki literackiej i kabaretowej Marka Majewskiego
Wernisaż wystawy malarstwa Anny Kamińskiej i Kazimierza Krasowskiego

14 października 2018
Koncert muzyki klasycznej i wystawa malarstwa
Wystąpił duet:
Maria Skurjat-Silva - fortepian
Adam Kacperczyk - skrzypce
W programie utwory: J. S. Bacha, W. A. Mozarta, Johna Williamsa, Fritza Kreislera, Henryka Wieniawskiego, Edwarda Elgara, Pablo de Sarasate, Piotra Czajkowskiego, Arama Chaczaturiana, Wojciecha Kilara.
Wernisaż wystawy Krzysztofa A. Góreckiego MALARSTWO INTEGRALNE oraz szkice z Varvary.

11 listopada 2018
Koncert muzyki klasycznej
Trio instrumentalne: Paulina Poławska - klarnet, Łukasz Parcheta - skrzypce i Michał Jung - fortepian wykonało następujące utwory:
W. A. Mozart - Trio Es-dur K. 498, K. A. Gorski - Souvenir de Nadrzecze, A. Tansman - Deux pieces hébraiques, H. Wieniawski - Kujawiak a-moll, D. Milhaud - Suite op. 157b.
Wernisaż wystawy "Grafika polska na stulecie niepodległości"

9 grudnia 2018
"Znasz-li ten kraj" koncert pieśni polskich
Wykonawcy:
Gabriela Machowska - fortepian, narracja;
Katarzyna Kalisz-Kędziorek - sopran;
Piotr Kędziorek - baryton.

13 stycznia 2019
Koncert "Muzyka znad Sekwany"
W programie utwory kompozytorów francuskich: Camille`a Saint-Saens`a, Emila Paladilhe, Eugene`a Bozza, Maurica Ravela, Theodora Lallieta i Francisa Poulenca.
Wykonawcy koncertu:
Andrzej Przybyciński - obój i słowo o muzyce,
Bernard Łasecki - fagot,
Anna Hajduk - fortepian.

10 lutego
koncert FAMILIA BACHÓW
w wykonaniu Legionowskiej Orkiestry Barokowej:
Jan Pietkiewicz - skrzypce,
Łukasz Parcheta - skrzypce,
Paulina Poławska - klarnet,
Michał Jung - klawesyn.

10 marca 2019
Koncert "Trzy kwartety"
w wykonaniu kwartetu fortepianowego QUARTETTO TEMPESTIVO

Grzegorz Gorczyca - fortepian
Magdalena Szczepanowska - skrzypce
Damian Kułakowski - altówka
Piotr Hausenplas - wiolonczela
Program:
Johannes Brahms - Kwartet fortepianowy c-moll op. 60
Allegro - Scherzo Allegro - Andante - Finale Allegro Comodo
Xaver Scharvenka - Kwartet fortepianowy F-dur op. 37
Allegro moderato - Adagio - Allegro vivace - Allegro con fuoco
Gustaw Mahler - Kwartet fortepianowy a-moll

14 kwietnia 2019
Recital fortepianowy Weroniki Chodakowskiej
Program:
Wolfgang Amadeusz Mozart - Fantazja d-moll KV 397;
Franz Schubert - Impromptus op. 90: nr 2 Es-dur, nr 3 Ges-dur;
Fryderyk Chopin
- Preludium cis-moll op. 45,
- Impromptu As-dur op. 29,
- Impromptu Fis-dur op. 36,
- Impromptu Ges-dur op. 51,
- Fantazja-Impromptu cis-moll op. 66;
Milij Bałakiriew - Impromptu es-moll na temat dwóch Preludiów Chopina.

12 maja 2019
Recital lutnistki Jung Min Kim

9 czerwca 2019
Recital fortepianowy Aleksandry Czernieckkiej
Program:
W. A. Mozart - Sonata B-dur KV 281 (Allegro, Andante amoroso, Rondeau-Allegro)
F. Chopin - Mazurki op. 59 (nr 1 a-moll, nr 2 As-dur, nr 3 fis-moll)
S. Prokofiev - VII Sonata fortepianowa op. 83 (Allegro inquieto, Andante caloroso, Precipitato)

8 września 2019
Dorota Bonisławska (sopran) oraz Wiktor Brzuchacz (organy)
Program koncertu:
M. A. Charpentier - Te Deum
G. F. Haendel - Dignare
W. A. Mozart - Laudate Dominum
J. S. Bach - Quia respexit
W. A. Mozart - Agnus Dei
G. B. Pergolesi - Vidit suum
G. F. Haendel - Rejoys
G. Caccini - Ave Maria
W. A. Mozart - Ave Verum
M. Lorenc - Ave Maria
Anonimus - Cantio Polonica
- Hayducki
J. Podbielski - Preludium in d
C. Seixas - Sonata 22 a-moll
- Sonata 76 a-moll(allegro)
D. Zipoli - All Offertorio
- Al Post Comunio
- Gavotta
- Canzona g-moll
St. Moniuszko - Zgadzanie się z wolą Bożą



Newsletter

Relacje

Archiwum


•  Galeria Sztuki Ratusz

•  Salon Artystyczny

•  Niedzielne spotkania z bajką

•  Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

•  Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

•  Festiwal Szaniawskiego Legionowo

•  ProgRockFest

•  Warszawska Syrenka

•  Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

•  Artystyczny Kalejdoskop

•  Dni Osób Niepełnosprawnych

•  Koncerty Festiwalu "Hajnówka" w Legionowie

•  Małe formy teatralne

•  Wiosenne Czarowanie

•  Legionowskie Senioralia


•  Pracownia ceramiki Smok Ceramok

•  Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

•  Teatr Na Luzie

•  Teatr Nikt Mnie Nie Chce

•  rejestracje filmowe MOK