Salon Artystyczny
Legionowski Chór Kameralny
malarstwo Marcina Gąsiora

10 grudnia, godz. 12.00
filia MOK Legionowo, ul. Targowa 65
Salon Artystyczny
koncert Legionowskiego Chóru Kameralnego
wystawa malarstwa Marcina Gąsiora

wstęp wolnyLegionowski Chór Kameralny ma w swoim dorobku szeroki repertuar. Wykonuje głównie muzykę rozrywkową, chociaż równie doskonale czuje się w muzyce poważnej. Ma w swoim dorobku wspaniałe projekty w zakresie standardów jazzowych, najbardziej znanych i lubianych utworów muzyki klasycznej, sakralnej oraz patriotycznej, a także najpiękniejszych kolęd i pastorałek z całego świata.
Przed nami wielobarwny koncert utworów o treści bożonarodzeniowej. W repertuarze znajdą się kolędy i pastorałki nie tylko tradycyjne, ale również te zupełnie nieznane, pochodzące z wielu zakątków świata.
Zespół prowadzi Dorota Bonisławska - pedagog, muzyk, dyrygent.Tytuł wystawy wynika z prostej zasady optycznej polegającej na tym, że w lustrze (a w salonie mamy duże lustro, służące głównie do tanecznych wygibasów) obiekty rzeczywiste ulegają odbiciu i w sumie jest ich 2x więcej niż naprawdę. Tę prostą zasadę wykorzystuję zaocznie, bo nie wiem, czy na lustrze nie powieszono świątecznych dekoracji i czy na przykład zdwojona rzeczywistość nie zamieniła się w zdublowany bałagan, to już zmartwienie organizatorów. Co do wyboru prac, jest on wynikiem logistycznych napięć, które często towarzyszą nam przed świętami, a które tylko piękne tony chóralne mogą załagodzić. Bardzo demokratyczna dyskusja przedwystawowa zakończyła się mocną konkluzją organizatora, że wybór prac ma być taki jaki On, a właściwie Ona sobie życzy, czemu nie ośmieliłem się sprzeciwić. Jedyne co wywalczyłem, to usunięcie dwóch prac, które podobały mi się jeszcze mniej niż inne. Zapomnijmy o obrazach, słuchajmy chóru i czekajmy co nam przyniesie następny rok, bo możemy się spodziewać wszystkiego naj.

Podziel się: