Niedzielne Spotkania z Bajką
"Przygody Pinokia"

24 września, godz. 15.00
sala w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
Niedzielne Spotkania z Bajką
"Przygody Pinokia"

spektakl aktorsko-lalkowy teatru Vaśka

Bilety - 10 zł - dostępne w MOK Legionowo, ul. Norwida 10Przygody Pinokia to przedstawienie teatralne zbudowane w oparciu o wybrane wydarzenia z baśni Carlo Collodiego, a jednocześnie angażująca aktywność widzów zabawa teatralna.
Wydarzenia teatralne rozgrywają się na dwóch płaszczyznach przenikających się wzajemnie w sposób jasny i czytelny dla młodego widza.
Baśniowy Pinokio i jego partnerzy to interesujące lalki sceniczne działające w fantastycznej, barwnej przestrzeni. Wprowadzają ich do akcji postacie realistyczne, współczesne, które równocześnie biorą na siebie ciężar stałej współpracy z widownią, włączając dzieci do zabaw, rymowanek, a także do ćwiczeń o charakterze logopedycznym.
W "Przygodach Pionokia" oprócz oczywistego, poważnego przesłania, młody widz znajdzie wiele humoru. Zabawne są postacie i sytuacje, króluje dowcip językowy. Ale w przebiegu spektaklu jest także miejsce na zadumę, wzruszenie i liryzm. Wewnętrznej spójności przedstawienia służy zróżnicowana w nastroju muzyka ilustracyjna, oraz przebojowe piosenki.
Dla kogo jest ten spektakl? Można odpowiedzieć w dwóch słowach: "Dla wszystkich" bo i dla tych, którzy baśń o drewnianym pajacu znają i kochają i dla ciekawych świata maluchów i dla widzów wrażliwych na plastykę i muzykę, a także dla tych dzieci, którym trudno usiedzieć w jednym miejscu czy skupić uwagę przez kilkadziesiąt minut. Dlaczego? Ponieważ w "Przygodach Pionokia" wciąż dzieje się coś nowego, interesującego i zaskakującego.

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Jazz Jam. Legionowo

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Klub Rodziców TYGIELEK

Rozmowa o słowach


Smok Ceramok pracownia ceramiki

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK