Kárpáti Dódi Priváti Projekt
narracyjno-energetyczny węgierski jazz

28 kwietnia, godz. 19.00
sala widowiskowa w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
Kárpáti Dódi Priváti Projekt feat Richard Szaniszlo
narracyjno-energetyczny węgierski jazz
wstęp - bezpłatne wejściówki - dostępne w MOK Legionowo od 26 marcaKárpáti Dódi
jest węgierskim trębaczem, nauczycielem i artystą. Urodził się 22 kwietnia 1958 roku w Budapeszcie. Swój pierwszy dyplom nauczyciela zdobył w Kolegium Nauczycielskim w Egerze, a drugi w Akademii Sztuki w Budapeszcie. Aktualnie pracuje jako nauczyciel malarstwa w szkole podstawowej o profilu artystycznym.
W 2000 roku dołączył do grupy Quimby, która cieszy się dziś sporą sławą na Węgrzech. Współpracował także z szeregiem innych zespołów, m.in. Realistic Crew i Kamu. Jego własna grupa nazywa się Pékség. Do tej pory wydali dwa albumy: "Senkiföldje" ("Ziemia niczyja") i "Imago".
Dódi oraz gitarzysta Attila Décsi współtworzą także psychodeliczny, klimatyczny projekt o nazwie "Schmerzen Unbekannt" ("Ból nieznany"). Obecnie jest założycielem i liderem formacji Kárpáti Dódi Privati Project.Richard Szaniszlo
W roku 2000 ukończył Akademię Muzyczną im. Ferenca Liszta (dziś znanej jako University of Szeged) w klasie perkusji. Podczas studiów bardzo często jazzował na wibrafonie i marimbie. Jego początki to budapesztańska scena jazzowa w 1998 roku, a niedługo potem współpraca z wielkimi postaciami węgierskiego jazzu w Radio Bartok. Jednak w 2002 roku sławę przyniosły mu występy ze swoimi własnymi zespołami jazz-fusion. Po 20 latach grania na różnych wibrafonach, jest dzisiaj jedynym zawodowym wibrafonistą na Węgrzech. Zagrał na prawie każdym festiwalu jazzowym i w prawie każdym znanym klubie jazzowym na Węgrzech, ale można go było także posłuchać w Niemczech i Rumunii. W 2008 roku nakładem wytwórni Soron Records został wydany w USA jego pierwszy album pt. "Hands of Passion".

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Klub Rodziców TYGIELEK

Rozmowa o słowach


Smok Ceramok pracownia ceramiki

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK