Finisaż wystawy "Kolory Jazzu" Agnieszki Sobczyńskiej - Mazowiecki Jazz Jam.

20 października, godz. 20.30
Galeria Sztuki Ratusz, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
Finisaż wystawy "Kolory Jazzu"
Agnieszki Sobczyńskiej


Impreza w ramach festiwalu Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

Wystawę można oglądać od 5 do 25 października

Agnieszka Sobczyńska - na stałe mieszka w Warszawie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, stypendystka Ministra Kultury i Sztuki członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej oraz Worldwide Graphic Designers.
Artystycznie specjalizuje się w projektach dotyczących filatelistyki i plakatu. Zajmuje się także projektowaniem graficznym, identyfikacjami wizualnymi firm, projektami dla wydawnictw muzycznych i książkowych. od 1998 roku współpracuje z Pocztą Polską projektując znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu, datowniki, wystawy.
Do jej najbardziej prestiżowych projektów należy: logo i identyfikacja wizualna Sejmu RP, oprawa graficzna Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej dla Sejmu RP i Senatu.
Od kilku lat współtworzy materiały upamiętniające jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich - Jerzego Wasowskiego.
Na stałe współpracuje z JazzPRESS-em i RadioJAZZ tworząc graficznie materiały promocyjne i wspierając akcje propagujące jazz.
Jest współautorką cyklu "Cały ten jazz!", tworząc plakaty prezentujące sylwetki najwybitniejszych twórców polskiej sceny oraz wschodzące gwiazdy jazzu.
"Kolory jazzu!'' to wystawa plakatów przedstawiająca wybitnych twórców polskiej sceny jazzowej oraz wschodzące gwiazdy.
Wystawa jest częścią cyklu ,,Cały ten jazz!'', który nieprzerwanie powstaje szósty sezon i jest pierwszą tak obszerną próbą pokazania portretów aktywnie działających artystów na polskiej scenie jazzowej.
Aga Zaryan o autorce:
"Uwielbiam Twoje plakaty, są żywe, widać, że do każdego bohatera serii muzycznej podchodzisz w bardzo osobisty sposób, szukając drogi jak kolorem czy kreską wydobyć rys charakterystyczny muzyki, którą wykonują. Te plakaty żyją i dają radość!"

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK