Wystawa Ewy Jasik "Faktura, kształty i koronki" w Galerii Sztuki Ratusz

Wystawa Ewy Jasik "Faktura, kształty i koronki" jest wyeksponowana w Galerii Sztuki Ratusz w grudniu 2018. Wystawa jest czynna od 4 grudnia 2018 do 3 stycznia 2019 - godzinach otwarcia Urzędu Miasta Legionowo.
Ewa Jasik o swojej twórczości:
"Chociaż z zawodu jestem lekarzem, w głębi duszy czułam się artystką. Malowałam obrazy, projektowałam ubrania, fotografowałam. Od kilku lat odczuwam, że stało się to moją prawdziwą pasją.
Preferuję szczególnie fotografię czarno-białą. Dzięki niej mogę uwypuklić to, co jest niewidzialne na pierwszy rzut oka. Moim mottem jest cytat Roberta Bressona: Fotografując staraj się pokazać, to czego bez ciebie nikt by nie zauważył. Tematem mojej wystawy są faktury i kształty, na które w życiu codziennym nie zwracamy uwagi: liść kapusty,, korzeń znaleziony w lesie. Każdy przedmiot skrywa w sobie jakąś tajemnicę, i dzięki fotografii można ją pokazać.
Koronka irlandzka, z której tworzę ubrania i serwetki, podobnie jak fotografia, zachwyca formą i kształtem. Jest niezliczona ilość motywów, które można wykorzystać. Każda serwetka czy bluzka to nowa forma i efekt wyobraźni.
Obie pasje dają mi wiele satysfakcji. Pobudzają moją wrażliwość i wyczucie estetyki na piękno, które zawsze było obecne w mojej duszy."

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK