Pracownia plastyczna i fotograficzna Matyldy Durki-Bojarun zaprasza

fotografia
środy, godz. 17.30 - 18.30, kurs 3-miesięczny dla dzieci
środy, godz. 19.00 - 20.30, zajęcia dla zaawansowanych

plastyka
soboty, godz. 9.30 - 10.15, dzieci 4 - 5 lat
soboty, godz. 10.30 - 12.00, dzieci 6 - 9 lat
soboty, godz. 12.00 - 13.30, dzieci 10 - 12 lat
soboty, godz. 13.30 - 15.00, powyżej 12 latDzieci rodzą się z naturalną chęcią nauki. Potrzeba poznania świata jest równie silna co potrzeba nauczenia się chodzenia czy mówienia. Głównym zadaniem zajęć jest nie zniechęcenie do cudownej czynności jaką jest tworzenie.Plastyka dla dzieci w wieku 4-5 lat.
Dzieci uczestniczą w zajęciach same, lub z rodzicami - w zależności od indywidualnych potrzeb. Zajęcia trwają około 45 minut. Dzieci przede wszystkim malują, rysują, wydrapują i poznają różne techniki plastyczne. W czasie zajęć doświadczalnie uczymy się np. w jaki sposób światło wpływa na ekspresję dzieła czy jak różne kolory, formy czy ich zestawienia wpływają na to jak odbieramy dzieło. Dodatkowo czasem wprowadzamy medium jakim jest fotografia - obserwujemy jak różne oświetlenie kształtuje modela czy przedmiot. Obserwujemy światłocień. Zajęcia prowadzi absolwentka warszawskiej ASP Matylda Durka-Bojarun.Plastyka dla dzieci i młodzieży i dorosłych. (grupy wiekowe)
Poprzez malowanie, rysowanie i różne techniki plastyczne dzieci i młodzież poznają możliwości jakie te środki dają. Uczą się o tym jak różne kolory, różne farby czy kredki wpływają na ekspresję dzieła. Obserwują jak różne zestawienia kolorów, faktur czy kształtów oddziałują na siebie. W jaki sposób format determinuje kompozycję a także znowu odbiór dzieła. Wprowadzamy elementy różnych mediów (fotografia) a także wzajemne przeplatanie się mediów. Poprzez zabawę wprowadzamy podstawowe informacje z historii sztuki. Zajęcia prowadzi absolwentka warszawskiej ASP Matylda Durka-Bojarun.Fotografia dla zaawansowanych (młodzież i dorośli)
Młodzież i dorośli dla których przysłona, czas naświetlania czy ISO nie kryje już żadnych zagadek - przynajmniej z technicznego punktu widzenia? wiedzą jakie mamy filtry fotograficzne, czym jest rysunek, kontra czy softbox a także odróżniają światło miękkie od twardego? fotografują. Następnie omawiamy zrobione zdjęcia. Zastanawiamy się jak zostało zrobione konkretne zdjęcie oraz co zrobić, aby nasze zdjęcia mogły być jeszcze lepsze. Oglądamy zdjęcia wielkich fotografów a także dokumentalne filmy o fotografii oraz filmy z pięknymi zdjęciami. W razie potrzeby instruktor uzupełnia braki w wiedzy uczestników - zarówno z zakresu techniki jak i estetyki fotografii. Zajęcia prowadzi absolwentka warszawskiej ASP Matylda Durka-Bojarun. Dyplom z fotografii obroniła na ocenę celującą i otrzymała za niego wyróżnienie dziekańskie.Fotografia dla początkujących (młodzież i dorośli)
Uczestnicy zajęć poznają medium jakim jest fotografia. Nauczą się czym jest czas naświetlania, przysłona, czułość materiału światłoczułego oraz balans bieli. Nauczą się posługiwać swoim aparatem fotograficznym. Poznają ich techniczne oraz estetyczne właściwości. Nauczą się ustawiać światło w studio fotograficznym. Będą oglądać filmy dokumentalne o fotografii, oglądać zdjęcia wielkich fotografów zarówno na rzutniku jak i w oryginalnych albumach fotograficznych. Będą omawiać własne zdjęcia. Uczyć się co zrobić, aby uzyskać zamierzony efekt. Na podstawie swoich błędów, będziemy uczyć się co można zrobić, aby zdjęcia były takie, jak chcemy. Aby uczestniczyć w zajęciach nie jest wymagany profesjonalny aparat fotograficzny. Wystarczy ten w telefonie komórkowym. Zajęcia prowadzi absolwentka warszawskiej ASP Matylda Durka-Bojarun. Dyplom z fotografii obroniła na ocenę celującą i otrzymała za niego wyróżnienie dziekańskie.Fotografia dla dzieci (szkoła podstawowa)
Z tego samego względu dla którego Eskimosi mają kilkanaście określeń śniegu, fotografowie mają kilkadziesiąt określeń na światło? Nie da się zrozumieć fotografii bez zrozumienia światła. Dlatego młodzi uczniowie będą zajmowali się głównie właśnie światłem.
Zajęcia zostały pomyślane jako 3-miesięczny kurs. Dzieci nie uczą się o przysłonie, migawce czy czułości materiału - fizyka mogłaby skutecznie odstraszyć młodych twórców. Za to obserwują i sami ustawiają światło w studiu fotograficznym. Fotografują. Dotykają materii jaką jest fotografia. Patrzą w jaki sposób światło wpływa na nastrój zdjęcia. Uczą się co można zrobić aby uzyskać określony efekt. Uczą się o kompozycji. W trakcie zajęć oprócz pracy w studio będziemy także oglądać zdjęcia wielkich fotografów oraz oglądać i omawiać zdjęcia wykonane przez uczestników kursu. Aby wziąć udział w zajęciach nie ma potrzeby posiadania lustrzanki - wystarczy aparat w telefonie komórkowym. Zajęcia prowadzi absolwentka warszawskiej ASP Matylda Durka-Bojarun. Dyplom z fotografii obroniła na ocenę celującą i otrzymała za niego wyróżnienie dziekańskie.

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Klub Rodziców TYGIELEK

Rozmowa o słowach


Smok Ceramok pracownia ceramiki

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK