MOK dla młodych konstruktorów.

MOK dla młodych konstruktorów.

Zapraszamy na nowe zajęcia dla dzieci i młodzieży w naszych placówkach. Proponujemy naukę druku 3D oraz konstruowanie urządzeń.

W trakcie zajęć z druku 3D dzieci i młodzież poznają technologię druku przestrzennego. Dowiedzą się o możliwościach i ograniczeniach technologii, następnie poznają praktyczną stronę wydruku. Każdy zapozna się ze środowiskiem slicera oraz nauczy się tuningować wydruki. Kolejnym krokiem będzie poznanie technik projektowania 3D ze zwróceniem uwagi na właściwości projektów pod kątem wydruków. Każdy utworzy serię obiektów trójwymiarowych pozwalającą na przyswojenie technik projektowania przestrzennego. Po zakończeniu kursu uczestnicy i uczestniczki będą posiadali wiedzę niezbędną do projektowania przestrzennych elementów i drukowania ich na drukarkach 3D. Zajęcia są prowadzone w grupach wiekowych i przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 8 do 12 lat oraz 13+

W trakcie zajęć konstrukcyjnych dzieci i młodzież poprzez świetną zabawę będą poznawali "od kuchni" podstawy inżynierii. Tworząc różne ciekawe projekty najczęściej przydatne w życiu, będą poznawali zasady ich funkcjonowania i budowy. Jednak przede wszystkim uczestniczący w zajęciach będą kształtowali swoje umiejętności manualne i rozbudzali swoją kreatywność. Zajęcia polegają na samodzielnej budowie wielu pożytecznych urządzeń i konstrukcji z wykorzystaniem dostarczonych przez nas elementów. Będą do tego wykorzystywane różne techniki i technologie, pozyskają niezbędną wiedzę, tak aby w przyszłości sami mogli realizować własne pomysły. Wszystkie zbudowane konstrukcje i urządzenia będą zabierane przez młodych konstruktorów do domu. Zajęcia są przeznaczone dla grup wiekowych od 7 lat, z uwzględnieniem skali trudności, zagadnień i projektów.

Więcej informacji na spotkaniach organizacyjnych z instruktorem prowadzącym zajęcia w dniu 12 września (wtorek) o godzinie 18.00 w filii MOK przy ul. Targowej 65. oraz o godzinie 19.00 w placówce przy ulicy Norwida 10.Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Jazz Jam. Legionowo

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Klub Rodziców TYGIELEK

Rozmowa o słowach


Smok Ceramok pracownia ceramiki

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK