Legionowski Chór Kameralny zaprasza wokalistów

Czym jest chór - wie każdy. To zespół muzyczny składający się z wokalistów. Może być żeński, męski lub mieszany. Może śpiewać unisono albo na dwa, trzy lub cztery głosy. Wielu z nas próbowało śpiewać w zespołach zwanych "chórami szkolnymi" i pewnie nie raz wysłuchiwało produkcji muzycznych grup wokalnych posługujących się śmiało nazwą "chór".
Popularność wspólnego radosnego muzykowania jest w ostatnich czasach tak wielka, że nazwa "chór" nadużywana bywa wielokrotnie na określenie zespołów, które do tego zacnego miana pretendować nie powinny. Kierując się dobrze rozumianą skromnością nie przytoczymy tu przykładów z naszego legionowskiego podwórka. Pójdziemy w inną stronę - zaproponujemy Państwu kontakt z chórem w pełni zasługującym na to miano, utworzonym jesienią zeszłego roku w legionowskim MOK przez wokalistkę Dorotę Bonisławską.
Legionowski Chór Kameralny - bo o nim tu mowa - liczy obecnie piętnaście osób, jest zespołem mieszanym, czterogłosowym. Pierwszy oficjalny występ, gorąco przyjęty przez publiczność, miał miejsce w styczniu tego roku, kiedy mogliśmy usłyszeć w jego wykonaniu kolędy z różnych stron świata. Chórem kieruje absolwentka studiów muzycznych w zakresie śpiewu, fortepianu i organów, animatorka wielu inicjatyw muzycznych, posiadająca w dorobku płytę z utworami Świętej Hildegardy z Bingen - Dorota Bonisławska. Zespół jest jej autorskim projektem, ona bowiem decyduje o naborze uczestników i doborze repertuaru.
Próby chóru odbywają się w filii MOK przy ul. Targowej 65.
W obecnym składzie zespołu przeważają panie, dlatego apelujemy do ambitnych i śpiewających panów, aby spróbowali swych sił i wyrazili chęć wejścia do ekskluzywnej grupy chórzystów. Zgłoszenia przyjmujemy w filii MOK przy ul. Targowej 65, lub telefonicznie - 22 784 14 22.Więcej informacji o kierującej chórem Dorocie Bonisławskiej na jej stronie internetowej dorotaboni.wixsite.com

Poniżej możecie Państwo zobaczyć rejestrację dwóch fragmentów występu Legionowskiego Chóru Kameralnego z koncertu, który odbył się 22 stycznia w sali widowiskowej legionowskiego ratusza.

Bendita Sejais - katalońska melodia popularna

Szczedrik - kolęda ukraińska

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK