Koncerty dla dzieci - artyści Filharmonii Narodowej

Koncerty dla dzieci w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej

Koncerty odbywają się we wtorki, raz w miesiącu. Rezerwacje dla grup prosimy uzgadniać telefonicznie z biurem MOK - 22 784 44 99.

19 lutego 2019, godz. 12.30
MOK Legionowo, ul. Norwida 10
Koncert dla dzieci "Każdy taniec ma swoją historię"
- wstęp wolny
Wystąpią: Tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza: Alicja Petrus / Małgorzata Nabrzeska, Jan Fečko / Michał Kępka, Jerzy Matysiak / Piotr Ptak ? klarnet, Jacek Małachowski / Tomasz Ostaszewski ? akordeon.Miłośnikom tańca i muzyki tradycyjnej proponujemy program, w którym estradę oddamy we władanie solistom Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Solo i w duecie zaprezentują oni tradycyjne tańce rosyjskie i ukraińskie. Korowód, bojkiwianka, kozak, czeczotka utworzą razem barwną mozaikę rytmów i melodii, a wpisane w scenariusz słowny opowiedzą o wierzeniach i obrzędach dawnych Słowian wschodnich. Program koncertu uzupełnią słynne kompozycje klasyczne największych rosyjskich mistrzów.
Koncert dla dzieci będzie nie tylko taneczną zabawą, ale również okazją do poznania kultury ludowej naszych wschodnich sąsiadów. Opowiemy, jak kiedyś przebiegały u nich zaręczyny, ślub, wesele i co na nim tańczono. Wyjaśnimy, co to jest Radunica i jak obchodzono Noc Kupały. Każdy z przedstawionych tańców ma swoją własną historię, w której zapisane są dawne zwyczaje i ludzkie losy.

12 marca 2019, godz. 12.30
MOK Legionowo, ul. Norwida 10
Koncert dla dzieci "Muzyczne fajerwerki"
- wstęp wolny
Wystąpią: Katarzyna Drelich / Karolina Kowalczyk - sopran, Elżbieta Drozdowska/ Agnieszka Rogowiecka - flet, Wojciech Świętoński - fortepian.W koncercie dla młodzieży, zgodnie z tytułem, chcemy zwrócić uwagę na bogate możliwości techniczne i walory brzmieniowe sopranu, fletu, fortepianu oraz mistrzowskie wykonawstwo w popisowych utworach z różnych epok. Repertuar zbudowany na wielkich przebojach muzycznych - od baroku do współczesności - jest gwarancją bardzo atrakcyjnego koncertu, który może przysporzyć muzyce poważnej nowych przyjaciół.
Zróżnicowane w swych muzycznych treściach, ale pełne blasku i finezji dźwiękowe "fajerwerki" przygotowaliśmy także dla dzieci. Wszystkich małych słuchaczy chcemy bowiem przekonać o niezwykłości muzycznego świata i zachęcić do jego poznawania.

9 kwietnia 2019, godz. 12.30
MOK Legionowo, ul. Norwida 10
Koncert dla dzieci "Szukając piosenki"
- wstęp wolny
Wystąpią: Zuzanna Makowska / Katarzyna Andruszko - wokal, Kamil Zięba / Marek Grabiniok - wokal, Łukasz Jankowski - flet, Adam Sychowski / Bartłomiej Skrzypiński fortepian.W programie, w którym wystąpią współpracujący z nami od kilku sezonów piosenkarze, sięgniemy do dorobku zmarłego niedawno Wojciecha Młynarskiego - poety, barda, artysty kabaretowego i jednego z najwybitniejszych twórców polskich piosenek. Był czujnym obserwatorem życia i mistrzem tekstów satyrycznych, w których stworzył przenikliwy, niezwykle trafny obraz polskiej rzeczywistości i nas samych. Mamy nadzieję, że zróżnicowany repertuar, jaki przedstawimy w tym monograficznym koncercie, pozwoli uchwycić różne jego odcienie. Młodsza publiczność usłyszy zarówno piosenki dobrze wszystkim znane, od lat cieszące się popularnością, w tym musicalowe przeboje, jak również kompozycje zupełnie nowe, które z pewnością zasługują na uwagę słuchaczy.

28 maja 2019, godz. 12.30
MOK Legionowo, ul. Norwida 10
Koncert dla dzieci "Dźwięki, szepty, zgrzyty"
- wstęp wolny
Wystąpią: Dominika Gacka / Agata Kucharska - fortepian, Joanna Okoń / Patrycja Szymańska - skrzypce, Adam Misiak / Anna Wróbel ? wiolonczela.W 2018 roku świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W nowym cyklu "Spotkań z Muzyką" uczcimy ją dwoma wyjątkowymi koncertami. W Tryptyku polskim dźwiękiem skrzypiec, wiolonczeli i fortepianu naszkicujemy obraz muzyki polskiej XX i XXI wieku, która, jak wiadomo, cieszy się uznaniem na całym świecie. Przedstawimy w nim dzieła największych rodzimych twórców ubiegłego stulecia oraz utwory najmłodszej generacji polskich kompozytorów. Muzycznej prezentacji towarzyszyć będzie opowieść o naszej drodze do niepodległości i budowaniu państwowości po stu dwudziestu trzech latach niewoli.
Młodszych melomanów zabierzemy z kolei w barwną podróż po kraju, podczas której odwiedzimy bałtyckie plaże, mazowieckie wsie, góralskie chaty i śląskie fabryki. Oprócz dźwięków, rytmów i melodii w utworach pojawią się także charakterystyczne dla muzyki najnowszej zgrzyty, szepty, trzaski i inne zaskakujące efekty.

11 czerwca 2019, godz. 12.30
MOK Legionowo, ul. Norwida 10
Koncert dla dzieci "Z jazzem przez świat"
- wstęp wolny
Wystąpią: Natalia Kordiak - wokal, Radosław Łukaszewicz - gitara basowa, Maciej Wojcieszuk / Dawid Opaliński - perkusja, Michał Załęski / Piotr Iwański - fortepian.Podobnie jak przed dwoma laty w koncercie jazzowym wystąpi wokalistka z towarzyszeniem tria złożonego z gitary elektrycznej, fortepianu oraz perkusji. W proponowanym tym razem ujęciu tematu zwrócimy uwagę na zjawisko przenikania do muzyki jazzowej elementów odległych kultur muzycznych, w szczególności kultury latynoamerykańskiej. W programie nie zabraknie tradycyjnych standardów przywołujących atmosferę Nowego Orleanu, ale podążymy również do miejsc egzotycznych: Japonii, Afryki i na Jamajkę.
W poszukiwaniu pięknych piosenek i ciekawych rytmów okrążymy razem z dziećmi kulę ziemską. Zatrzymamy się w Afryce, na Madagaskarze, na wyspach Ameryki Środkowej, a nawet zanurkujemy pod wodę w poszukiwaniu Małej Syrenki. Nie zapomnimy również o ojczyźnie jazzu - Stanach Zjednoczonych.

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK