Colin Bass (from Camel) wystąpi 1 grudnia w Legionowie

Colin Bass jest na scenie rocka progresywnego już od 50. lat. Wraca teraz z winylowym wydaniem płyty An Outcast of the Islands, nagranej 20 lat temu. Colin zaczynał karierę w zespole Krisis (1968), w latach 70-tych eksperymentował z Velvet Opera, Clancy oraz u boku Steve`a Hillage`a.
W 1978 Colin Bass dołączył do zespołu Camel jako basista, nagrali wspólnie dwa albumy oraz koncertowali w Japonii i Europie. W 1981 odszedł chwilowo z grupy i kontynuował solową działalność w Paryżu.
Colin Bass w latach 80-tych grał z londyńską grupą African band Orchestra Jazira, z grupą 3 Mustaphas 3 jako Sabah Habas Mustapha. Od tamtego momentu wiele jego muzycznych utworów było podpisanych właśnie tym nazwiskiem. W 1991 Colin stworzył duet The Tension Mounting Boys z Benem Mandelsonem.
Od 1991 roku jego los znowu przeplótł się z Camelem. Po kolejnych sukcesach zespołu i muzyki Sabah Habas Mustapha przyszedł czas na solowy rock progresywny. An Outcast of the Islands został nagrany częściowo w Californii, a częściowo w Polsce z udziałem zespołu Camel - Andy Latimera i Dave Stewarta oraz polskich muzyków: Wojciecha Karolaka, Jacka Zasady, Zbyszka Florka i Macieja Mellera oraz Marcina Błaszczyka i Szymona Brzezińskiego. Colin później niejednokrotnie współpracował z Polakami, a w 2005 roku nagrał razem z Józefem Skrzekiem z SBB płytę Planetarium.
Dotychczas Colin nagrał razem trzy solowe albumy.
Trasa koncertowa odbędzie się z okazji 20-lecia wydania An Outcast of the Islands i to właśnie materiał z tej płyty będzie motywem przewodnim występów. Colin w towarzystwie muzyków zespołu Amarok zagra w Piekarach Śląskich, Legionowie i Poznaniu, a fani będą mogli zakupić rocznicowe wydanie albumu na czarnym krążku. Zespołami supportującymi będą Amarok, Walfad oraz Cereus, dwa z nich znane w Legionowie z ProgRockFest.



1 grudnia, godz. 19.00
sala widowiskowa w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
Colin Bass w Legionowie
Support: Amarok, Cereus


Program:
18:00 Otwarcie Bram
19:00 Cereus
20:00 Amarok
21:00 Colin Bass + Amarok

Kolekcjonerskie bilety siedzące w cenie 60 (70zł w dniu koncertu) do nabycia w internecie:
www.oskar-cd.com.pl
oraz stacjonarnie w Warszawie w sklepie muzycznym Hey Joe przy ulicy Złotej 8.
Bilety "print-at-home" dostępne za pośrednictwem www.bilety24.pl

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK