Recital fortepianowy Wojciecha Kruczka "Co po Chopinie?" w Salonie Artystycznym

Data: 10.03.2024 r., godz. 12.00    Liczba odwiedzających: 236

Recital fortepianowy Wojciecha Kruczka zatytułowany "Co po Chopinie?" odbył się w Salonie Artystcznym 10 marca 2024. Magister sztuki, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie zaprezentował publiczności utwory mało znanego kompozytora epoki romantyzmu - Emmanuela Kani.
W programie znalazły się nastepujące utwory:
Preludium C-dur
Celebre Hymne Polonais F-dur
Polonez elegijny G-dur
Nokturn f-moll op. 43
Krakowiak F-dur op. 28
Nokturn A-dur op. 44
Mazur B-dur op. 51 nr 4
Mazurek h-moll op. 29
Wielki Polonez C-dur op. 17 

saltar1.JPG (102 KB)

saltar2.JPG (86 KB)

saltar3.JPG (87 KB)

saltar4.JPG (83 KB)

saltar5.JPG (90 KB)

Wojciech Kruczek
Magister sztuki, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalnościach: gra na fortepianie (2019) oraz kameralistyka fortepianowa (2021). 
Laureat nagród na wielu konkursach, w tym najnowsze: - I Miejsce na XIII Concorso Musicale Citta di Filadelfia; Tropea, Włochy (2022) Grand Prix na 9. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym o nagrodę UNESCO w mieście Palmanova, Włochy (2021)
- III Miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Agustina Aponte na Teneryfie, Hiszpania (2020) 
Posiada szeroki i zróżnicowany stylistycznie repertuar solowy i kameralny. Interesuje się odkrywaniem zapomnianej muzyki polskich twórców oraz wykonawstwem historycznym na fortepianach z epoki. Budowniczym fortepianów z Warszawy poświęcił swoją pracę magisterską. 
W grudniu 2021 roku Wojciech Kruczek reprezentował Polskę z ramienia Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina podczas wystawy światowej Expo 2020 w Dubaju, wykonując liczne recitale chopinowskie. W 2018 roku na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina wziął udział w prawykonaniu i nagraniu utworu "Parafraza" Pawła Mykietyna na 10 fortepianów historycznych w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. 
W 2024 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta z utworami fortepianowymi odkrytego od zapomnienia polskiego kompozytora epoki romantyzmu, Emanuela Kani. Jest to pierwsza na świecie płyta z utworami na fortepian solo tego kompozytora. 
W dorobku posiada również dwie płyty z muzyką kameralną: Cameral Stories (2018) w duecie z akordeonem oraz Peine et Plaisir (2021) w duecie z sopranistką.