"Dotyk baśniowych krain" - koncert i wystawa Aleksandry Stenckiej

"Dotyk baśniowych krain" to wspólny tytuł wystawy i koncertu, jaki miał miejsce 10 czerwca 2018 w MOK Legionowo. Autorce obrazów i wokalistce Aleksandrze Stenckiej towarzyszył na instrumentach klawiszowych Artur Telakowiec.

Aleksandra Stencka zaprasza nas do swojego wewnętrznego świata baśni, uzewnętrznionego z pasją w postaci obrazów i muzyki. Autorka na co dzień zajmuje się fotografią i śpiewem, prowadzi zajęcia artystyczne z dziećmi i młodzieżą; ukończyła kursy malarstwa i architektury krajobrazu, studiowała też fotografię.
W swoich obrazach ukazuje wielowymiarowy, magiczny świat zlokalizowany między wspomnieniem a marzeniem, legendarne krainy pełne mitycznych istot, cudownych zwierząt, duchów Przyrody; stara się ukazać choćby ślad tego, co niczym dotyk kwiatu krainy baśni, otwiera nam oczy na własną naturę, szlachetność, piękno i moc. Wernisażowi towarzyszyło będzie wydarzenie muzyczne - koncert śpiewającej malarki i utalentowanego kompozytora muzyki elektronicznej Artura Telakowca.
Aleksandra Stencka śpiewa głównie autorskie utwory w różnych językach, również intuicyjnie, improwizując; śpiewa w języku angielskim, polskim, ale też w Sindarin i Quenya - językach Elfów. Niezwykłe kosmiczne melodie Telakowca przeplatają się z przestrzennym, naturalnym śpiewem w wykonaniu wokalistki, której bliskie są różne muzyczne rodzaje - filmowa, celtycka i to, co nazywa "muzyką Natury".
Trzy lata temu wydała debiutancką, autorską płytę "Whitewater". Wzięła udział w ponad dwudziestu wystawach i wystąpiła na tyluż koncertach.
Mówi o sobie: "Jestem istotą kochającą światło i piękno. Uważam, że drzemią one we wszystkim co żyje - zawsze czułam wewnętrznie, że przesyłają mi je słońce, księżyc, strumienie, drzewa, zwierzęta."

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK