Piąta Rozmowa o słowach - poezja w Legionowie

Do udziału w piątej rozmowie o słowach organizatorzy wezwali legionowskich poetów - o ile jeszcze istnieją. Efekt nie przerósł oczekiwań: ostatecznie zabrzmiały 21 kwietnia 2017 teksty Mariusza Cezarego Kosmali (osobiście nieobecnego) i Elżbiety Ekiert (obecnej i recytującej). Publiczność zetknęła się z dwoma rodzajami wrażliwości, z dwoma formami przekazu i porządkowania myśli.
Kreujący się na poetę świadomego i nawiązującego do tradycji Kosmala, za młodu legionowianin, wyrasta z gałęzi drzewa zasadzonego niegdyś przez Rafała Wojaczka. Wizją nieprzyjaznego świata i nieuporządkowanego ciała (a także umysłu) uwiódł jurorów kilku poetyckich konkursów. Stara się być oryginalny składniowo i leksykalnie.
Wiersze Elżbiety Ekiert to proste, niemal banalne, choć rytmiczne i rymowane, zapisy chwilowych obserwacji i wrażeń. Autorka nie stara się nazywać ich literaturą ani odnosić do poetyckiej tradycji. Pisze niejako obok skomplikowanych nurtów współczesnej poezji, czym z łatwością uwodzi licznych słuchaczy i czytelników.
Teksty Kosmali i niektóre wiersze Ekiert przeczytała Walentyna Janiszewska, nieoceniony "głos źródeł" podczas wszystkich niemal Rozmów o słowach.Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK