Malarstwo i poezja w Galerii Sztuki Ratusz

Romuald Krzyżanowski - Absolwent TGW Dębe i Robert Żebrowski byli głównymi bohaterami Wernisażu, który w piątkowy wieczór 7 kwietnia br. odbył się w legionowskiej Galerii RATUSZ. Inauguracji wystawy RYTMY i BARWY dokonał Dyrektor MOK i były poseł Zenon Durka. Prezentacji twórczości obu artystów towarzyszyła recytacja wierszy Roberta Żebrowskiego w uduchowionym wykonaniu Walentyny Sobikowskiej-Janiszewskiej.
Już po raz trzeci obrazy Aldka Krzyżanowskiego goszczą w legionowskim Ratuszu. Tym razem w specyficznej symbiozie z wierszami Autora, który nie ukrywa, "że w poezji - o ile jeszcze istnieje - ceni kunszt i ornament, tak jak ceni go w plastyce". Ten cytat zaczerpnięty z albumu RYTMY i BARWY pozwala nieco wniknąć w sens twórczości legionowskiego poety i jest jakby pokrewny subiektywnym odczuciom Maturzysty ze Szkoły przy zaporze, który w przedmowie przekonuje potencjalnego odbiorcę jego prac, "że moje zmysły nie są twoimi zmysłami, dlatego każdy mój obraz będziesz odbierał w odmienny sposób".
Mimo ubiegłorocznych perturbacji zdrowotnych Aldek Krzyżanowski wciąż szokuje swą pomysłowością w kreowaniu abstrakcyjnych wizji rzeczywistości.
Zadziwia także swą witalnością, bowiem na tej wystawie aż 9 z 21 tu prezentowanych obrazów namalował w tym roku. Pozostałe 12 prac powstały na przestrzeni lat 2014-2016.
Wystawa potrwa do 23 kwietnia br.

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK