ProgRockFest - trzecia edycja wielkim sukcesem artystycznym

24 i 25 marca 2017 w sali widowiskowej legionowskiego ratusza odbył się po raz trzeci ProgRockFest.
Wydarzenie, którego głównym pomysłodawcą i organizatorem jest Mikołaj Madejak, wsparte zostało organizacyjnie i finansowo przez legionowski MOK, a współfinansowane było ze środków samorządu Województwa Mazowieckiego.
Pierwszego dnia festiwalu wystąpiły zespoły: Collage, Trettioariga Kriget (S) i Walfad, a drugiego: Lion Shepherd, Loonypark i Amarok.

To było prawdziwe dwudniowe święto dla fanów rocka progresywnego. W piątek i sobotę kilkuset miłośników tej muzyki przyjechało z całego kraju do Legionowa, po to aby wziąć udział w trzeciej edycji ProgRockFest. I chyba się nie zawiedli, bo na scenie sali widowiskowej legionowskiego ratusza, znów wystąpiła czołówka polskich progresywnych zespołów, z legendą tego gatunku na czele, czyli słynny Collage. W tym roku, po raz pierwszy w historii festiwalu, wystąpił też wykonawca z zagranicy - weterani szwedzkiego rocka progresywnego Trettioariga Kriget.Mikołaj Madejak: Emocje powoli opadają... 3. edycja ProgRockFest już nami. Zmęczony ale szczęśliwy spróbuję w kilku słowach podsumować święto rocka progresywnego.
Po raz pierwszy dwa dni. Po raz pierwszy gość z zagranicy. Dużo stresu i adrenaliny... ale warto było. Wspaniała muzyka, wspaniała publiczność. Dziękuję wszystkim, którzy mi pomagali i wspierali. Dziękuje wszystkim, którzy mi zaufali i zainwestowali w ProgRockFest 2017. Dziękuję wszystkim, którzy ciężko pracowali podczas festiwalu. Bez Was wszystkich nie było tego wydarzenia, bez Was nie udało by się zrealizować Festiwalu.
W tej chwili zbieram wszystkie opinie i relacje. Już niebawem pojawią się galerie z Waszymi cudownymi zdjęciami z festiwalu.


Podziel się: