Recital fortepianowy Wojciecha Pyrcia w Salonie Artystycznym

W Salonie Artystycznym odbył się 11 grudnia 2016 recital fortepianowy Wojciecha Pyrcia.
Artysta zaprezentował następujące utwory:
J. S. Bach - Preludium i Fuga cis-moll z II tomu "Das Wohltemperierte Klavier" BWV 873
W. A. Mozart - Sonata B-dur KV 281
Allegro - Andante amoroso - Allegro
L. van Beethoven - Sonata A-dur op. 101
J. Brahms - Wariacje nt. Paganiniego Zeszyt I

Wojciech Pyrć naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat w Społecznej Szkole Muzycznej I st. w Tymbarku. W latach 2003-2008 uczył się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Teresy Manasterskiej. Ukończył z wyróżnieniem zarówno studia I (2011), jak i II stopnia (2013) na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla.
Jest Laureatem licznych konkursów: II nagrody 5. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego "Maria Herrero" w Granadzie 2015, V nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie 2011, I nagrody III Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach 2003, IV nagrody na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Klas Fortepianu II st. w Krakowie 2004.
Koncertował w wielu miejscach w Polsce m.in. Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, Dworku Chopina w Żelazowej Woli, Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Dworku Chopina w ramach 65. i 67 Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju.
Występował jako solista pod batutą takich dyrygentów jak Monika Wolińska, Łukasz Sidoruk, Jacek Rogala. Swoje umiejętności doskonalił również na kursach muzycznych, gdzie pracował z takimi artystami jak: Joaquin Achucarro, Dmitrij Alexeev, Edward Auer, Andrzej Jasiński, Choong-Mo Kang, Stefan Kutrzeba, Mariusz Sielski, Michał Szczepański, Piotr Paleczny, Jerome Rose, Dang Thai Son, Tamas Ungar.

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK