Miejski Festiwal Młodych Talentów - koncert finałowy

Tegoroczny, ósmy już Miejski Festiwal Młodych Talentów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo udowodnił, że uzdolnionej młodzieży stale przybywa. W eliminacjach wzięło udział ponad 60 wykonawców. Spośród nich zostali wybrani najlepsi, którzy zaprezentowali się podczas koncertu finałowego (18.11).
Na koncercie dla szkół widzowie życzliwie oklaskiwali wykonawców, wspierali ich okrzykami czy klaskaniem w rytm utworów. Wieczorny koncert galowy dla mieszkańców Legionowa i nie tylko cieszył się bardzo dużą popularnością, Sala Widowiskowa była wypełniona po brzegi. Wspaniała publiczność nagradzała uczniowskie gwiazdy gromkimi brawami. A było kogo podziwiać.
Na scenie pojawiły się niezwykle uzdolnione osoby, znane już z poprzednich edycji festiwalu: Zuzanna Korzeń - dziewczyna o zdumiewającym głosie, świetne wokalistki- Iza Dąbrowska, Angelika Skurzyńska, Magdalena Owczarek i Ola Polak, jak zwykle urzekł swym głosem Bartosz Kamiński, któremu towarzyszył na gitarze Krystian Kulas. Moc braw zdobył Bartek Polak, który nie tylko śpiewa i gra, lecz także komponuje. Jak zwykle rewelacyjnie zagrała na skrzypcach Nikola Rosa w zwiewnej, czerwonej kreacji. Para taneczna Zuzanna Skóra i Kacper Nowocin zachwycili urokiem, zmysłowością i profesjonalnie wykonanym jivem i paso doble. Świetnie zaprezentował się również młody pianista Julian Uziębło.
Debiutanci pokazali prawdziwą klasę. Gromkimi brawami zostały nagrodzone pięknie śpiewające: Antonina Wroczyńska, Alicja Gniadzik, Zofia Ponganis, Weronika Oleszczuk, Wiktoria Rurka, Daria Różniakowska, Ewa Tłokińska, Karolina Ilnicka, Karolina Strupczewska, duety: Hanna Pisarska i Natalia Pająk, Barbara Czarkowska i Adrianna Książek oraz Marta Kozłowska i Janusz Kaczorowski. Doskonale wypadli instrumentaliści: Julia Nina Szefler, Stefan Próchnicki -pianino oraz Marcelina Lewandowska ?skrzypce. Widowiskowy był pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Ani Czajkowskiej. Największą furorę zrobił występ 11-letniego Antka Heliasza, który brawurowo wygłosił monolog "Pali się".
Bardzo uzdolnieni młodzi artyści i życzliwa publiczność, nagradzająca ich gromkimi brawami to gwarancja udanego koncertu i dobrej zabawy. W piątkowy, listopadowy wieczór atmosfera na Sali Widowiskowej była naprawdę gorąca.

Źródło: www.legionowo.pl

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK