Wernisaż wystawy "Po prostu Migawki"

W piątkowy wieczór, 4 listopada, w Galerii Ratusz odbył się wernisaż siódmej wystawy Grupy Fotograficznej Migawki. Wystawę będzie można jeszcze obejrzeć do 17 listopada w Galerii Ratusz a od 18 listopada w Poczytalni. Grupa Fotograficzna Migawki to 21 osób o różnych osobowościach, charakterach i zawodach.
Łączą nas dwie rzeczy - wrażliwość w postrzeganiu świata i miłość do fotografii.
Spotykamy się od 2009 roku, początkowo kilka razy w roku. Od 5 lat zbieramy się raz w miesiącu na Migawkowych Spotkaniach, które są okazją do zaprezentowania zdjęć, rozmów o celach grupy, o fotografii oraz do przyjacielskich pogawędek przy kawie. Organizujemy także, często spontaniczne, plenery, ogniska, wyjazdy do skansenów czy na wystawy fotograficzne, czasem na koncerty.W tym roku byliśmy w skansenach w Sierpcu i Olsztynku, w Olsztynie obejrzeliśmy wspólnie wystawę ambrotypów Rafała Kazimierczaka.
Często można nas spotkać nad Jeziorkiem Wieliszewskim, gdzie pasjonaci fotografii mają doskonałe warunki do wykonywania zdjęć przyrodniczych, a takie większość Migawek lubi najbardziej.
Nasze wystawy wspierają finansowo - Starostwo Powiatowe w Legionowie, Urząd Miasta Legionowo i Powiatowa Instytucja Kultrury w Legionowie, z którą ściśle od lat współpracujemy. Życzliwie wspiera nas też Miejski Ośrodek Kultury udostępniając galerię, pomagając w nagłośnieniu i organizacji wystaw, i legionowska Poczytalnia - udostępniając nam na spotkania piękną i wygodną salę. Wszystkim bardzo dziękujemy! Serdeczne podziękowania chcielibyśmy przekazać także legionowskiej telewizji za reportaż z wernisażu i licznie przybyłym gościom, którzy spędzili z nami wernisażowy wieczór.

Grupa Fotograficzna Migawki

Podziel się: