Wieczór z Zemstą Nietoperza w legionowskim ratuszu

WIECZÓR Z ZEMSTĄ NIETOPERZA to widowisko operetkowe, które zaprezentowano na scenie legionowskiego ratusza 9 kwietnia 2016.
Na scenie pojawili się: Jolanta Kremer jako Rozalinda, Anna Leśniewska - pokojówka Adela, Leszek Świdziński - Gabriel von Eisenstein, Oskar Jasiński - Falke, który w połowie II aktu przeistoczył się we Franka, zaś Jacek Woleński nie tylko objaśniał sytuacje, ale pełnił też rolę dozorcy więzienia.
Solistom towarzyszył Zespół Muzyczny Maes-Trio.
Spektakl opracował i wyreżyserował Arkadiusz Dołęga.

Zemsta nietoperza Johanna Straussa, to coś więcej niż tylko operetka. Nietoperz to majstersztyk! Dzieło sztuki najwyższego lotu. I to pod każdym względem - zarówno muzyki, jak i treści. Muzyka Króla Walca, wiadomo doskonała od pierwszej nuty uwertury aż do finału. A do tego jeszcze dowcipne libretto, które my mamy w tłumaczeniu Juliana Tuwima, o niebo lepsze, bardziej finezyjne od niemieckiego oryginału.
Zemsta nietoperza w realizacji Śląskiej Operetki Kameralnej wystawiana była w wielu miejscach: na estradach filharmonicznych, w domach kultury miejskich i gminnych, a nawet w klasztorze.

Podziel się: