ŚWIETLISTE EMANACJE - wystawa prac Małgorzaty Pietrzak

Wystawa ŚWIETLISTE EMANACJE prezentująca nietypowe fotografie Małgorzaty Pietrzak została otwarta 13 lutego 2016 w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie
Wystawę można oglądać w legionowskim ratuszu codziennie (pon. - pt.) od 8.00 do 18.00 oraz w soboty i niedziele - wieczorem.

Autorka o wystawie:
There is hidden light in what is black, and there is hidden life in what seems to be dead.
More important is the soul and the afterlife than what we experience on the Earth.

Wystawa "Świetliste Emanacje" jest pewnego rodzaju fotograficzno-filozoficznym manifestem. W wyniku artystycznego eksperymentu polegającego na połączeniu tradycyjnego rysunku oraz fotografii, udało się uzyskać świetliste postaci. Są to jak gdyby świetliste emanacje, emanacje mające na celu symbolizowanie uniwersalności esencji człowieczeństwa, jej ponadczasowości oraz życiodajnej energii. Świetlne energie symbolizują duszę ludzką, dla której nie jest istotny kolor skóry, która nie zna dyskryminacji i rasizmu, która jest doskonała pod każdym względem? Dlatego też postaci są jak gdyby "niedopowiedziane". W szczególności baleriny nie wiadomo, czy są kobietami białymi czy czarnoskórymi? Wszystkie dusze mają bowiem jednakowo świetlistą emanację. Fotografie mają zwrócić uwagę na naprawdę istotne wartości w życiu człowieka, a więc na to, jacy jesteśmy "wewnątrz", na istotę oraz jakość naszego człowieczeństwa, przypominają o równości wszystkich ras i stanowią niemą krytykę coraz bardziej zalewającego nasze media trendu, który można by określić jako "bezmyślny konsumpcyjny kult ciał idealnych".Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK