Świąteczny Kiermasz i Koncert Kolęd Fundacji "Promień Słońca"

17 grudnia 2015 koncertem kolęd polskich w wykonaniu zespołu Erin pod kierownictwem Małgorzaty Andrzejewskiej, uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowa im. Jana Pawła II rozpoczął się w atrium ratusza w Legionowie tradycyjny kiermasz bożonarodzeniowy fundacji "Promień słońca".
Do gości zapełniających salę widowiskową zwrócił się wiceprezes fundacji Ireneusz Kłos. Mówca podziękował wszystkim ludziom dobrego serca za dary, pomoc, wsparcie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.
- Już ponad 10 lat fundacja "Promień Słońca" - powiedział występujący - prowadzi działalność na rzecz wspomagania nauki i adaptacji społecznej naszych podopiecznych. Dzięki sercom ofiarodawców i pracy członków fundacji jest to możliwe w tak bogatej ofercie. Zaczynaliśmy skromnie od zakupu specjalistycznych wózków dla naszych podopiecznych. Na tym kiermaszu zbieramy środki na zakup sprzętu multimedialnego do pracowni informatycznej dla nich. Jest to możliwe, bo wśród nas są tacy, dla których dzielenie się z potrzebującym jest potrzebą serca. Dzięki waszej pomocy nasi podopieczni korzystają z nowoczesnej bazy komputerowej, tablic multimedialnych, gier i zabaw edukacyjnych, uczestniczą w wielu doniosłych wydarzeniach społecznych, kulturalnych i sportowych. Ponadto zwiedzili wiele polskich miast i regionów, poznali miejsca życia i pracy polskich poetów, pisarzy i bohaterów narodowych. Krótkie wystąpienie Ireneusz Kłos zakończył cytatem z przemyśleń Świętego Jana Pawła II: "W Noc Bożego Narodzenia Bóg otworzył nam Niebo dzieląc z nami ziemskie życie. Człowiek jest wielki nie przez to, kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi."
tym roku dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na doposażenie w pomoce dydaktyczne pracowni informatycznej Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, z której korzystają podopieczni fundacji.
Koncert kolęd i kiermasz zostały objęte patronatem Starosty Legionowskiego i Prezydenta Miasta Legionowo.
Kiermasz przedświąteczny to nie tylko okazja do zdobywania funduszy na realizację szlachetnych celów fundacji. Ważna jest integracja wokół tych celów i dla ich realizacji lokalnych społeczności. Każda taka akcja jest cichym protestem przeciwko wykluczaniu społecznemu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i osób niepełnosprawnych w ogóle. Wszystkie te działania mają miejsce w okresie przedświątecznym, kiedy ludzie stają się bardziej otwarci na potrzeby innych. Jest to doskonała okazja do promowania podopiecznych fundacji jak i środowisk z nią współpracujących. Świąteczne stroiki, ręcznie malowane bombki, setki ozdób związanych z świętami oraz siano na stół wigilijny są darami od wielu osób, instytucji. Są również efektem warsztatów uczniów i nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego "Millenium". Młodzież i nauczyciele obu szkół już od wielu lat przygotowują wiele wspólnych projektów. Ta współpraca przynosi obu stronom wymierne korzyści. Najważniejsze z nich to uczenie się wzajemnego szacunku i efektywnego współdziałania.

Jerzy JastrzębskiPodziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK