IV Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży w Legionowie. Bieg po sukces.

Dni osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego to wielkie święto sportu.
Po raz czwarty niepełnosprawni zawodnicy powiatu legionowskiego mogli pokazać mieszkańcom powiatu jak wygląda sportowa rywalizacja. 22 maja 2015 roku na obiektach sportowych legionowskiej Areny odbyła się IV Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży organizowana podczas Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i powiatu legionowskiego.

Uroczysta inauguracja i sportowe wyzwania
Uroczystego otwarcia w obecności wielu gości i zawodników dokonali: Członek Zarządu Starostwo Powiatowe w Legionowie Jerzy Zaborowski i zastępca prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny.W tym roku w zawodach wzięło udział 150 zawodników. Jak co roku mogli oni brać udział w zawodach rekreacyjnych i sportowych. Wybór uzależniony był możliwościami i ich stanem zdrowia. Organizator zapewnił udział wielu wolontariuszy. Zawodników i organizatorów wspierali piłkarze ręczni KPR Borodino Legionowo, siatkarki SK bank Legionowia oraz uczniowie ZSO nr 2 w Legionowie. Dzięki takiemu wsparciu zawody przebiegały sprawnie zarówno w konkurencjach sportowych jak i rekreacyjnych. Wśród konkurencji sportowych odbył się skok z rozbiegu, skok z miejsca, bieg na 20m, 40m, 60m, 100m, rzut piłką palantową i rzut piłką rehabilitacyjną. Każdy zawodnik znalazł dla siebie miejsce i odpowiednią konkurencję. Zawodnikom dopingowały rodziny i znajomi.

Sportowa rywalizacja
"Jestem bardzo zadowolony - podkreślił kierownik Areny Legionowo Michał Kobrzyński - wszystko przebiega zgodnie z planem. Jest ładna, słoneczna pogoda i ten element jest tu bardzo ważny. Jestem bardzo pod wrażeniem powagi z jaką uczestnicy traktują zawody, zapału jaki wkładają w poszczególnych konkurencjach, a przy tym jak dbają jedni o drugich. Wspierają ich słowami, dopingują i zachęcają do walki. Ta solidarność, koleżeństwo na bieżni, czy w innym miejscu stadionu musi budzić szacunek u wszystkich obserwatorów. Wszystkim uczestnikom życia publicznego życzę takiej sportowej rywalizacji".

Nadzieje i oczekiwania
Organizatorzy Paraolimpiady Dzieci i Młodzieży oraz Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego tworzą możliwości dla osób niepełnosprawnych, zachęcają do udziału w różnego rodzaju aktywności fizycznej i sportowej rywalizacji. Organizatorzy nakłaniają instytucje, trenerów miejscowych klubów do angażowania osób niepełnosprawnych w sportową działalność. W ostatnim roku dzięki takiej działalności powstała sekcja taekwondo. Jest to jednak tylko kropla w morzu potrzeb.

Jerzy Jastrzębski

Podziel się: