Wystawa Anny i Marcina Dybowskich "Ptasie sprawy i Skłębienia"

15 maja 2015 w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie otwarta została wystawa Anny Dybowskiej i Marcina Dybowskiego "Ptasie sprawy i Skłębienia".Anna Dybowska
Na wystawie pokazuje prace emanujące jednocześnie siłą wyrazu i lekkością formy. Skłębienie myśli w chmuro-kamiennych bryłach wciąga w atmosferę energetycznych otchłani. Minimalistyczne ?skłębienia? jak zbiory myśli i uczuć w swych kolejnych wędrówkach po zakamarkach ludzkiego umysłu. Ogromna energia wydobywająca się z każdej pracy skłania do głębszej refleksji nad jej psychofizycznym przekazem. Cykl miniatur prezentowanych na wystawie to mały fragment twórczości autorki, w których ukazuje wielkie siły natury w otaczającej nas przestrzeni - realnej i myślowej.

Marcin Dybowski
Prace prezentowane na wystawie stanowią własną wizję ptasiego świata. Ułamki sytuacji nasycone emocją chwili, mocno oddane silnym charakterem prowadzonej kreski. Kreski tworzącej opowieść o sensie egzystencji zwierzęcej, tak bliskiej naszej, ludzkiej walce o przetrwanie w otaczającym świecie. Starcia, osamotnienie i momenty pozornego spokoju to wszystko możemy wyczytać z kreski, plamy i oszczędnie użytej barwy. Cykl rysunków mówi o świecie tak prawdziwym i bliskim, będącym jednocześnie skupieniem heroizmu i symbolu.

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK