Wystawa grafiki Anny i Marcina Dybowskich "1 + 1"

Wystawa grafiki Anny i Marcina Dybowskich zatytułowana "1 + 1" została otwarta 9 stycznia 2015 w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie

Anna Dybowska, urodzona w 1983 roku w Warszawie. Studiowała grafikę warsztatową w Europejskiej Akademii Sztuk w pracowni Ryszarda Osadczego, malarstwo i rysunek u Barbary Szubińskiej, Antoniego Fałata i Franciszka Starowieyskiego. Autorka kilku wystaw malarstwa i grafiki. Tworzy prace w tradycyjnych technikach warsztatowych jak i multimedialnych.
Na wystawie prezentuje swoje prace w technice linorytu, tradycyjnej technice druku wypukłego. Inspiracją do powstania cyklu jest zgłębianie istoty związków międzyludzkich poprzez przedstawienie etapów ludzkiej egzystencji. Ukazane w pracach wyraziste formy kontrastują ze sobą statyczność i dynamikę, napięcie emocjonalne jest wybudowane zróżnicowaną gęstością tkanki graficznej materii. Sylwetowość odciętych z bieli tła kształtów intryguje, zachęcając do własnych podświadomych i świadomych skojarzeń.
Marcin Dybowski, urodzony w 1977 roku w Warszawie, gdzie studiował malarstwo w Europejskiej Akademii Sztuk w pracowniach Józefa Panfila i Franciszka Starowieyskiego, a grafikę warsztatową u Waldemara Szysza. Prace są wykonane w technice suchej igły, czyli jednej z tradycyjnych technik druku wklęsłego. Prezentowany fragment cyklu jest w części nawiązaniem do twórczości Wyspiańskiego, a w części własnym rozważaniem nad charakterem ludzkiej natury. U podłoża tych rozważań znajdują się podstawowe sprawy egzystencjalne, jak moralny sens życia, własna przyszłość, niepokój i zwątpienie. Stopniowa przemiana przedstawionych we własny "chocholasty" sposób postaci, stanowi przejście od symbolu do rezultatu pokazującego istotę tkwiącą w każdym z nas.Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK