Recital Kayo Nishimizu w Salonie Artystycznym

Salon Artystyczny im. Fryderyka Chopina gościł 9 marca 2014 pianistkę Kayo Nishimizu. Zaprezentowała ona recital fortepianowy złożony z najpiękniejszych utworów Fryderyka Chopina z okazji 204 rocznicy urodzin kompozytora."W tym roku obchodzimy 204 rocznicę urodzin Wielkiego Polskiego Kompozytora Fryderyka Chopina. Z tej okazji 9 marca w Salonie Artystycznym Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Targowej w Legionowie odbył się koncert Jego muzyki w wykonaniu pianistki Pani Kayo Nishimizu.
Pani Kayo Nishimizu pochodzi z Japonii. W roku 1987, zauroczona muzyką Chopina przybyła do Polski, aby poznać kraj, w którym urodził się Wielki Kompozytor... i została na stałe.
W koncercie, który miałam wielki zaszczyt i przyjemność wysłuchać, Artystka wykonała najpiękniejsze utwory Chopina, m. in. Kołysankę Des - dur op.57 czy bliski sercu każdego Polaka Polonez As - dur op.53.
Mnie w koncercie Pani Kayo Nishimizu najbardziej uwiodło Jej granie sercem. Widziałam, jak bardzo kocha muzykę Chopina, jak bardzo jest Jej bliska, ile zaangażowania wkłada w każdy grany przez siebie utwór. Przejmujące wykonanie Impromptu - Fantaise cis - mol, uznawane za jedno z najpiękniejszych dzieł Kompozytora wzbudziło we mnie wiele pięknych wzruszeń, a cały koncert przeniósł w zaczarowany świat Muzyki Fryderyka Chopina. Delikatne wykonanie w połączeniu z mocnymi akordami wzbudziło mój zachwyt nad siłą przekazu i miłości tej kruchej Japonki..
Z przyjemnością dostrzegłam również na widowni wiele osób, które brały udział w poprzednich koncertach, w tym kilkoro sympatycznych dzieci i młodzież. Radością napawa fakt, iż maluchy z zainteresowaniem i skupieniem słuchały muzyki, co w ich wieku jest nie lada wyczynem.
Ale nie dziwę się - taki koncert, jak dzisiejszy, oczarowałby każdego, kto miałby przyjemność w nim uczestniczyć.
Bardzo dziękuję Pani Kajo Nishimizu i Organizatorom koncertu za tę wspaniałą duchową ucztę.
Dziękuję również za uroczy tulipan, który otrzymałam wraz z i innymi Paniami z okazji Dnia Kobiet i w imieniu mojego Męża za równie uroczy tulipan wręczony jemu i innym Panom z okazji Dnia Mężczyzn. To był czarujący gest, który na samym początku wprowadził mnie w niezwykły nastrój tego wyjątkowego koncertu."
Marzena Radlak

Podziel się: