Malarstwo Mieczysława Musiurskiego
"Droga Krzyżowa", "Dekalog"

W Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie, przy ul. Piłsudskiego 41, można obejrzeć wystawę malarstwa Mieczysława Misiurskiego. Na ekspozycję składają się dwa cykle obrazów: "Droga Krzyżowa" i 'Dekalog"

Mieczysław Misiurski (1945-2012) - absolwent Liceum Plastycznego w Nałęczowie i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczeń profesorów: J. Wodyńskiego, J. Szancera, J. Pałki, S. Poznańskiego. Rzeczoznawca Ministra Kultury i Sztuki. Zajmował się grafiką, malarstwem, rzeźbą. Duże zainteresowanie krytyki wzbudziła jego wystawa, na której pokazał "Znaki" i "Drogę Krzyżową". Wielokrotnie wystawiał swoje prace w Mareckim Ośrodku Kultury. Laureat 36 nagród w konkursach na plakat. Jego prace znajdują się w zbiorach i muzeach: w Rosji, na Białorusi, w Belgii.

"Moim credo malarskim jest sprowadzenie do znaku graficznego problemów wiary, filozoficznych, moralnych. W malarstwie operuję skrótem myślowym i celowo zawężoną gamą kolorystyczną. Podejmuję ponadczasowe tematy związane z wszystkim, co dotyczy człowieka i jego życia."

Podziel się: