V MIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW

V MIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW zakończył się 29 listopada 2013 wielkim koncertem w sali legionowskiego ratusza.
W eliminacjach tegorocznego V Miejskiego Festiwalu Młodych Talentów, pod patronatem prezydenta miasta Legionowo i Fundacji Legionowo dla Ciebie, wzięło udział ponad 70 wykonawców. Spośród nich zostali wybrani najlepsi, Nagrodą dla laureatów był cykl warsztatów (emisja głosu, ruch sceniczny) zorganizowany przez współorganizatora Festiwalu- Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie. Dzięki ciekawie prowadzonym zajęciom (przez Hannę Wilczyńską i Marka Pawłowicza) młode talenty miały możliwość doskonalenia swego warsztatu. Laureaci wystąpili 29 listopada w koncercie galowym, a właściwie w trzech koncertach: dwóch dla szkół i wieczornego dla mieszkańców legionowa. Widzowie dopisali, Sala Widowiskowa była wypełniona po brzegi. Artyści dali z siebie wszystko, publiczność była wspaniała, czyli... była to super impreza. Co roku jest lepiej, bardziej profesjonalnie, niezwykłych talentów przybywa, co niezmiernie cieszy. Za rok kolejny festiwal. Już dziś zapraszamy:)))
Małgorzata Luzak

Relacja w Gazecie Miejscowej
Zamiast startować w telewizyjnych programach typu talent show, młodzi legionowianie lubią najpierw wypromować się lokalnie. Od czterech lat mają do tego świetną okazję. W ostatni piątek nadarzyła im się ona po raz kolejny. I wielu uczestników V Miejskiego Festiwalu Młodych Talentów doskonale ją wykorzystało.
- Ten koncert jest wyjątkowy z tego względu, że w eliminacjach wzięło udział bardzo dużo, bo ponad 70 osób. Wybraliśmy z nich 23 solistów i grupy, które wystąpią dziś w ratuszu - mówi Małgorzata Luzak, członkini jury i (wraz z Grażyną Wesołowską) współorganizatorka imprezy. W ślad za ilością poszła jakość i różnorodność. Spora w tym zasługa cyklu warsztatów z emisji głosu i ruchu scenicznego, które zafundował finalistom prezydent Legionowa. - Przybyło nam nowych talentów, z czego się bardzo cieszymy, bo mamy też takie stare gwiazdy, które już od kilku lat występują w festiwalu. Przybyło nam tancerzy, co jest niesamowite i widowiskowe. Doskonale tańczą tango, jive'a. Mamy też formację tańca nowoczesnego ? dodaje miejska radna.
Co młodych ludzi tak pcha na scenę? Każdego pewnie coś innego. Wspólnym mianownikiem może być fakt, że absolutnie nikt ich do tego zmusza. - Bardzo lubię takie happeningi, ponieważ poznaję wtedy dużo fajnych ludzi; bardzo przyjaznych, z wielkim talentem i pasją. To jest, moim zdaniem, w człowieku najważniejsze, żeby miał on po co żyć i był szczęśliwy - uważa gimnazjalistka Gabrysia Kołtun, wokalistka z ZSO nr 2 w Legionowie. Artystyczne fascynacje uczestników galowego koncertu festiwalu były, co zrozumiałe, rozmaite. Dominowali adepci trudnej sztuki piosenkarskiej, swą obecność zaakcentowali jednak również instrumentaliści. Czasem, jak skrzypaczka Nikola Rosa, głośno i dobitnie, innym razem ? choćby w przypadku młodziutkiej Alicji Majsterek, dziewczęcym głosem dopytującej się ?Gdzie ci mężczyźni?? - odrobinę nieśmiało, ale zawsze z widoczną w oczach chęcią ogrzewania się w scenicznych światłach jak najdłużej.
W przypadku tego typu koncertów organizatorzy nigdy nie muszą drżeć o frekwencję. W piątek znów znalazło to swoje potwierdzenie. Rąk gotowych do oklasków oraz gardeł chętnych do okrzyków podziwu było pod dostatkiem. Inna sprawa, że wybierany przez legionowską młodzież repertuar wymagał niekiedy ciszy i skupienia. Utrudniało to wprawdzie tuszowanie warsztatowych niedostatków, pozwalało jednak wyeksponować dźwięki, które były tego warte ? jak u Oli Kuzawińskiej, która ciekawie zaśpiewała piękny song ?One and only? z repertuaru Adele. Zamiast nagród, finaliści piątego Festiwalu Młodych Talentów otrzymali pokaźny ładunek energii do dalszej pracy nad swym artystycznym wizerunkiem. Co z tego wyniknie, to już zupełnie inna sprawa. Czasem w podążaniu do celu najważniejsza jest sama droga. - Byłabym szczęśliwa, jeżeli moje przyszłe życie byłoby związane z muzyką. Niestety, wiem, jakie są realia i nie sądzę, żeby udało mi się zająć się tym na poważnie. Jednak nadal będzie to moją ogromną pasją ? zapewnia Gabrysia. I trudno by było, słuchając piątkowego koncertu, w to nie wierzyć.


Fotorelacja na facebooku

Podziel się:


Kurier Kulturalny

Relacje

Archiwum

Newsletter


•  Galeria Sztuki Ratusz

•  Salon Artystyczny

•  Niedzielne spotkania z bajką

•  Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

•  Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

•  Festiwal Szaniawskiego Legionowo

•  ProgRockFest

•  Warszawska Syrenka

•  Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

•  Dni Osób z Niepełnosprawnościami

•  Koncerty Festiwalu "Hajnówka" w Legionowie

•  Małe formy teatralne

•  Wiosenne Czarowanie

•  Legionowskie Senioralia


•  Pracownia ceramiki Smok Ceramok

•  Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

•  Teatr Na Luzie


•  Deklaracja dostępności