XVII legionowska edycja Jazz Jamboree
Leszek Cichoński
PortoBand

XVII legionowska edycja Jazz Jamboree

Tegoroczne spotkanie w legionowskim klubie festiwalowym Jazz Jamboree nawiązało do najlepszych tradycji: była klasyka gatunku na najwyższym poziomie, młody legionowski skład bluesowo-jazzowy, a na zakończenie jam session. Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 9 listopada, w sali widowiskowej legionowskiego ratusza.
Koncert rozpoczął występ Leszka Cichońskiego, znakomitego gitarzysty, znanego dotychczas w Legionowie z miłości do bluesa. Tym razem odsłonił swoją jazzową duszę w programie "My Jazzy Soul"; było kilka perfekcyjnie zagranych standardów, od Krzysztofa Komedy po Johna Scofielda. Gitarzyście towarzyszyli: Piotr Baron na saksofonie tenorowym, Tomasz Grabowy na basie, Zbigniew Jakubek na klawiszach oraz Artur Lipiński na perkusji. Po tej mocnej dawce solidnego jazzu na scenę wkroczyła młoda legionowska formacja PortoBand, udowadniając już po raz kolejny na tej scenie swoją muzyczną rzetelność. Śpiewał i grał na gitarze Michał Danielewicz, na perkusji grał Krzysztof Kwiatkowski, na basie - Michał Raczyński, na klawiszach - Włodzimierz Tyl, na saksofonie altowym - Przemysław Wojsław, na gitarze - Zbigniew Zalewski.
Jazzowy wieczór zakończyło krótkie, ale treściwe jam session, podczas którego wystąpili: Krzysztof Kwiatkowski - perkusja; Michał Raczyński - bas; Sławek Jankowiak - saksofon; Robert Skrzypiec - klawisze; Andrzej Witowicz - gitara; Przemysław Wojsław - sax tenorowy.
Legionowski klub festiwalowy Jazz Jamboree zainaugurował w tym roku 55. edycję tego prestiżowego festiwalu. Pierwszy festiwalowy koncert otworzyli: dyrektor MOK Andrzej Sobierajski, "ojciec chrzestny" legionowskiego jazzu Zenek Durka i szef Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Krzysztof Sadowski. Koncert dedykowany był zmarłemu w tym roku znakomitemu gitarzyście Waldkowi Lewandowskiemu.Zdjęcia - Paweł Szeląg

Jam SessionPodziel się: