Akcja Lato w Mieście w MOK Legionowo

Akcja Lato Legionowo 2013 w Miejskim Ośrodku Kultury

W tym roku akcja "Lato Legionowo 2013" odbyła się w terminie 1.07 - 26.07.2013 r. Jak co roku zajęcia odbywały się w Filii Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Targowej 65, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00 - 16:00.
W pierwszym tygodniu akcji (1.07 - 5.07.2013 r.) uczestnicy brali udział w grach i zabawach ruchowych oraz integracyjnych, a także zdobywali i rozwijali umiejętności plastyczne oraz teatralne. Podczas zorganizowanych zawodów dzieci mogły sprawdzić się w wybranych dyscyplinach sportowych. Po ogłoszeniu wyników wszystkie dzieci otrzymały nagrody. 2.07.2013r. uczestnicy odwiedzili Muzeum Historycznego Filię "Piaski" w Legionowie, gdzie zapoznali się z historią garnizonu wojskowego w naszym mieście. Dzieci miały okazję przymierzyć wojskowe czapki, zobaczyć broń wojskową oraz pojazdy wojskowe.
3.07.2013 r. dzieci udały się na stadion w Legionowie. Pod okiem instruktorów MOK oraz animatorów MOSiR-u brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, a także zapoznały się z możliwościami spędzania czasu wolnego w naszym mieście.
4.07.2013 r. uczestnicy akcji spędziły dzień na basenie "Aquapark Warszawianka" w Jachrance. Łączna liczba uczestników w pierwszym tygodniu akcji "Lato Legionowo" wynosi 140 dzieci.
W drugim tygodniu wakacji z MOK-iem (8.07 - 12.07.2013 r.) dzieci uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych, muzycznych oraz plastycznych. Uczyły się śpiewać wakacyjnych piosenek oraz malowały letnie krajobrazy.
10.07.2013r. dzieci pojechały do Stadniny Koni "Ławra" w Łajskach, gdzie miały możliwość nauczyć się czyścić konia, a także mogły spróbować jazdy na koniu. 11.07.2013r. uczestnicy wybrali się na wycieczkę do Farmy Iluzji w Woli Życkiej, gdzie m.in. zobaczyli płynącą wodę z kranu bez podłączenia, czy dom uniesiony do góry przy pomocy 5 balonów. Wzięły udział w pokazie iluzji, a starsze dzieci zwiedziły również Grobowiec Faraona. Łączna liczba uczestników w drugim tygodniu "akcji Lato Legionowo" wynosi 142 dzieci.
W trzecim tygodniu akcji "Lato Legionowo 2013" (15.07 - 19.07.2013 r.) dzieci uczestniczyły w zajęciach muzyczno - ruchowych, a także wzięły udział w zorganizowanych turniejach sportowych, m.in. w skakaniu na skakance, rozgrywkach piłkarskich, czy rzucaniu do celu. Każdy uczestnik otrzymał nagrody za zdobyte wyniki oraz chęci w podejmowaniu wyzwań. 16.07.2013r. dzieci wybrały się na wycieczkę do IMGW w Legionowie, gdzie uczestniczyły w puszczaniu specjalnego balonu, a także dowiedziały się w jaki sposób oraz za pomocą jakich narzędzi można mierzyć siłę wiatru, czy częstotliwość opadów atmosferycznych. 19.07.2013 r. uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Płynęli Tramwajem Wodnym po Wiśle, a także zwiedzili Stadion Narodowy. Chodząc "szlakiem piłkarza" mieli możliwość zobaczenia szatni piłkarskiej, zasiąść na trybunie, czy poczuć się jak dziennikarz sportowy w Sali konferencyjnej. Łączna liczba uczestników w trzecim tygodniu akcji wyniosła 143 dzieci.
W czwartym tygodniu akcji "Lato Legionowo 2013" (22.07 - 26.07.2013 r.) dzieci brały udział w zajęciach sportowych oraz artystycznych, w czasie których m.in. śpiewały, malowały i grały na instrumentach perkusyjnych. 23.07.2013 r. starsi chłopcy rozegrali mecz na boisku szkolnym Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Targowej 73A, młodsze dzieci stworzyły niepowtarzalne budowle z klocków.
24.07.2013 r. uczestnicy akcji rozegrali mecz piłki nożnej, a także grali w koszykówkę na Stadionie Miejskim w Legionowie. Dziewczęta brały udział w turnieju skakania na skakance i gumie. Pod okiem instruktorów z MOK - u i animatora z MOSIR - u dzieci poznały zasady rozgrywania meczy na dużych boiskach sportowych.
25.07.2013 r. dzieci uczestniczyły w wycieczce do Dinoparku w Kołacinku. Podczas wycieczki m.in. odbyły spacer ścieżką ery mezozoicznej, gdzie miały możliwość zobaczenia figur dinozaurów naturalnej wielkości, obejrzały wystawę fotograficzną pt. "Czy wyginiemy jak Dinozaury", a także odkopywały szkielet dinozaura.
26.07.2013r. odbyło się uroczyste zakończenie akcji "Lato Legionowo 2013" połączone z piknikiem i rozgrywkami sportowymi na wesoło.
Podczas czwartego tygodnia w akcji brało udział 132 dzieci.

Podziel się:


Kurier Kulturalny

Relacje

Archiwum

Newsletter


•  Festiwal Młodych Talentów

•  Galeria Sztuki Ratusz

•  Salon Artystyczny

•  Niedzielne spotkania z bajką

•  Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

•  Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

•  Festiwal Szaniawskiego Legionowo

•  ProgRockFest

•  Warszawska Syrenka

•  Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

•  Dni Osób z Niepełnosprawnościami

•  Koncerty Festiwalu "Hajnówka" w Legionowie

•  Małe formy teatralne

•  Wiosenne Czarowanie

•  Legionowskie Senioralia


•  Pracownia ceramiki Smok Ceramok

•  Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

•  Teatr Na Luzie


•  Deklaracja dostępności