Gustav Klimt - największe dzieła, kopie autorstwa Anny Fijał-Dolskiej

Wystawa kopii najsłynniejszych obrazów Gustava Klimta autorstwa Anny Fijał-Dolskiej została otwarta 26 stycznia 2013 w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie.ANNA FIJAŁ-DOLSKA - rocznik 1972. Malarstwo poznała na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej. Jej ulubioną techniką jest technika olejna , która dzięki właściwościom farb "kryjących" daje większą swobodę mieszania kolorów i budowania faktury, a przede wszystkim daje szerokie możliwości retuszu.
Poza pracami autorskim oddaje się kopiowaniu, które pozwala doskonalić warsztat i czerpać inspiracje z twórczości wielkich malarzy. Jest autorką kopii największych dzieł swojego ulubionego artysty Gustawa Klimta , którego to 150 urodziny w ubiegłym roku hucznie obchodziła Austria i największe miasta Europy. Po mimo upływu lat jego twórczość wciąż zachwyca i inspiruje twórców współczesnych, czego dowodem są nieustannie powielane motywy jego dzieł na wielu płaszczyznach sztuk - od kształtowania wnętrz po ceramikę (również w Polsce).
Prace w większości powstawały na zamówienia indywidualne i dzięki życzliwości inwestorów zostały wypożyczone , za co serdecznie dziękujemy.

Podziel się: