Koncert Iris Munos - piosenka francuska

Koncert piosenki francuskiej w wykonaniu Iris Munos odbył się w sali widowiskowej legionowskiego ratusza w niedzielę, 20 stycznia. Zainteresowanie legionowskiej publiczności przerosło oczekiwania organizatorów, w dniu koncertu zabrakło biletów. Ci którym udało się wejść na koncert, byli usatysfakcjonowani, występ zakończył się bisem.

Koncert muzyki francuskiej w wykonaniu Iris Munos z akompaniamentem Michała Rukszy. Recital powstał w 2011 roku z inicjatywy Iris Munos i jej ówczesnego akompaniatora Dominika Vanderbroucka (Lyon). Artyści w szybkim czasie obrali jasny kierunek swojej pracy: piosenka francuska, stara, dobra, nieco już zapomniana. Miesiące wspólnych prób zaowocowały powstaniem repertuaru, który łączy w sobie znane i mniej znane piosenki francuskich i francuskojęzycznych artystów takich jak: Edith Piaf, Jacques Brel, Barbara, Juliette, Serge Gainsbourg i inni.
Już sama nazwa recitalu wskazuje na jasne odwołanie do dawnego, francuskiego śpiewania. "Piaffer" znaczy po polsku ćwierkać, a we francuskiej pisowni zawiera w sobie chyba najbardziej znane nazwisko wśród damskich głosów: PIAF. Iris śpiewa Piaf, ale nie tylko, każdy znajdzie w tym spotkaniu z Francją coś dla siebie: melodię zasłyszaną w filmie, radiu, na spacerze po Paryżu. W 2012 roku akompaniatorem Iris Munos został poznański pianista i kompozytor Michał Ruksza, który w swej karierze akompaniował już francuskim piosenkarzom.

Podziel się: