Kabanos i Grow Again
na Legionowskiej Scenie Rockowej

Trudno było wbić "Zęby w ścianę" w legionowskim MOK w sobotni wieczór, 1 marca. Zespół Kabanos bowiem promował tam na Legionowskiej Scenie Rockowej swoją nową płytę pod takim właśnie tytułem - i publiczność wyroiła się gęsto, ponad stuosobowa kupą szturmując salę koncertową i przyległe pomieszczenia.
Zabawa była przednia, bo Kabanos jest przednią wędliną, nawiązujacą na scenie do estetyki punk rocka, hard core-a i alternatywy, tekstowo do Andrzeja Bursy, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z okresu młodzieńczego buntu czy Marcina Świetlickiego. Zespół tworzą: Zenek Kupatasa (wokal), inż. Leszek Pszenica (gitara solowa), Lodzia Pindol (gitara rytmiczna), Ildefons Walikogut (bas), Dziadumiła Pamiętliwa-Grzmot (perkusja). Zenek wokalista zadbał o bliski, żywy i kabaretowy nieco kontakt z publicznością, która odwdzięczyła się żądaniem trzech bisów, na co organizatorzy chętnie przystali.
Kabanos obił się już o liczne medialne masarnie - Radiostację, Antyradio, Trójkę, Radio Bis, Radio Afera, Radio Kampus, Radio Centrum. Ma też swój hit zatytułowany (jak na Kabanosa przystało) - "Czerwona Musztarda". W legionowskim MOK wystąpił po raz drugi - jego pierwszy koncert we wrześniu 2002 spotkał się z równie wielkim zainteresowaniem.
Więcej informacji o zespole można znaleźć na stronie internetowej www.kabanos.net.
Supportujący Kabanosa zespół Grow Again wywiązał się ze swego zadania poprawnie, prezentując nostalgicznego trochę rocka "środka", bez wpadek, ale i bez wzlotów.


Podziel się: