Świadectwo teatru Adonai
na Targówku i w Tłuszczu

W okresie Wielkiego Postu teatr Adonai działający w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie dwukrotnie zaprezentował spektakl ewangelizacyjny Świadectwo. W środę, 5 marca, w parafii Chrystusa Króla na warszawskim Targówku (w dolnym kościele) oraz w sobotę, 8 marca, w parafii Błogosławionych Męczenników Podlasia w Tłuszczu.
Przedstawienie na Targówku było podsumowaniem wielkopostnych rekolekcji. W spotkaniu wzięło udział około 80 osób - głównie dzieci.
Po przedstawieniu Kasia - aktorka teatru ADONAI - dała świadectwo swojego osobistego spotkania z Jezusem, który odmienił jej życie, a teatr ADONAI zaprosił wiernych uczestników do wspólnej modlitwy uwielbienia Boga, dołączając elementy gier dramatycznych.
Według ks. Łukasza Króla, na którego zaproszenie Adonai przyjechał do parafii Chrystusa Króla, występ teatru z Miejskiego Ośrodka Kultury był "mocnym powerem".
W sobotę w Tłuszczu teatr Adonai po raz piewrszy wystąpił na zamkniętych rekolekcjach dla młodzieży z warszawskiego Brudna. Oprócz osobistego świadectwa jednego z aktorów i modlitwy uwielbienia wygłoszona była krótka katecheza, która wprowadzała uczestników do dzielenia się w grupach.
Widocznym owocem działania Ducha Świętego była niesamowita jedność między wszystkimi obecnymi i autentyczny żal z powodu rozstania.
Podziel się: