Prezentacja książki "Kanały - Warszawskie Termopile 1944"

Prezentacja książki Tymoteusza Duchowskiego i Juliusza Powałkiewicza "Kanały - Warszawskie Termopile 1944" odbyła się 26 października w sali widowiskowej legionowskiego ratusza. Wydarzenie to zgromadziło na widowni licznych legionowskich i warszawskich kombatantów oraz harcerzy i młodzież z legionowskich szkół, co nadało mu charakter międzypokoleniowego spotkania.
Prezentację poprowadził Przewodniczący Zespołu Ochrony Pamięci Armii Krajowej Wojciech Jeute, a towarzyszyli mu: Bronisława Mazur - Prezes Koła nr 1 Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Przewodnicząca Oddziału Szarych Szeregów, Zdzisław Sokalski - Przewodniczący Powiatowej Rady Kombatantów oraz autor publikacji Tymoteusz Duchowski - Komendant Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów.
Tymoteusz Duchnowski żywo i ciekawie opowiadał o losach powstańców prowadzących walkę w warszawskich kanałach. Jego wspomnienia pełne były barwnych anegdot i świadczyły o dużej skuteczności "szczurów kanałowych", jak z dumą mówili o sobie Ci powstańcy. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu miała szansę zetknąć się z żywą historią i poznać różne aspekty powstańczej walki.
Prezentacja zgromadziła na widowni ponad 150 osób.

Podziel się: