Wystawa gobelinów Barbary Falkowskiej

13 stycznia w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie odbył się wernisaż wystawy gobelinów Barbary Falkowskiej. Otwarcia wystawy dokonali: dyrektor MOK Andrzej Sobierajski oraz kierownik filii MOK Sylwia Rosińska w towarzystwie artystki.
Wystawę można oglądać do 27 stycznia 2012.Barbara Falkowska - mistrzyni tkactwa i czarodziejka gobelinu; od ponad sześćdziesięciu lat Barbara Falkowska tworzy wspaniałe światy z tkaniny. W jej pracach kwiaty, warzywa i krajobrazy zyskują niebywały wymiar. Dzięki oryginalności, różnorodności kolorów i faktur zwykła cebula, czy burak stają się najpiękniejszymi obiektami sztuki. Obcowanie z gobelinami tej znakomitej Artystki jest niebywałym przeżyciem i wyjątkowym przywilejem.
O swojej twórczości pisze: "Jest to pasjonująca przygoda; materailizowanie niematerialnego. Tłumaczenie na konkretny materiał tego, co we mnie niematerialne, a co uzbierało się przez wiele dni, wiele lat i teraz uzyska materialny kształt."
Prace Barbary Falkowskiej eksponowane były na kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą m. in. na następujących wystawach indywidualnych: w 1969 w Galerii Zachęta, w 1978 w Instytucie Kultury Polskiej w Sztokholmie, w 1981 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Lodzi, w 1980 w Instytucie Kultury Polskiej w Londynie, w 1989 w College of Art. and Design, Halifax.Podziel się: