Wystawa malarstwa - ZPAMIG - Prezentacje 2011

"PREZENTACJE ZPAMiG - 2011"

26 maja w Galerii Sztuki Ratusz odbył się wernisaż wystawy zbiorowej twórców należących do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
Ekspozycję można oglądać do 1 lipca 2011.

"Każdemu z nas zależy, aby zachować tę jedyną rzecz, która jest istotna - własne wrażenie" - to zdanie Camille Pissarro, ojca impresjonizmu, w czasach powszechnych wizerunkowych manipulacji, wytwarzających wrażenia masowe i złudne, jest opinią rewolucyjną. Oto bowiem wartością ma stać się "własne wrażenie", czyli coś niepowtarzalnego, unikalnego, indywidualnego; co więcej - to wrażenie ma być warte zachowania, uwiecznienia, aby nie znikła istota tego, czym jesteśmy dla siebie samych. Prezentując Państwu ekspozycję złożoną z obrazów stworzonych przez uczestników Związku Polskich Malarzy i Grafików mamy nadzieję, że stanie się ona dla Państwa źródłem takich właśnie autentycznych wrażeń, inspirujących indywidualną wyobraźnię odbiorców do twórczych zmagań z tajemnicą istnienia.


Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików został założony w 1984 roku. Skupia on artystów z całego kraju, pracujących twórczo w dziedzinie klasycznych plastycznych technik warsztatowych - malarstwo, grafika, rysunek. ZPAMIG organizuje zbiorowe i indywidualne wystawy twórców, współpracuje z instytucjami, firmami, urzędami przy organizacji i realizacji artystycznych wydarzeń, prowadzi doradztwo i konsultacje artystyczne. Związek nie prowadzi działalności gospodarczej. Do roku 1989 utrzymywany był z dotacji budżetu państwa tak jak i wszystkie inne stowarzyszenia i związki, a od 1989 utrzymuje się ze składek członkowskich.


Podziel się: