Zespół Pieśni i Tańca Śląsk wystąpił w Arenie Legionowo

Jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych - Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" - wystąpił w miniony piątek w legionowskiej Arenie. Koncert był częścią organizowanego przez CSP VI Krajowego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.
Obrady trwały trzy dni, a ich ukoronowaniem był występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", założonego przez Stanisława Hadynę w 1953 roku. "Śląsk" oraz bliższe nam terytorialnie "Mazowsze" to dwa największe zespoły folklorystyczne w Polsce.
Na legionowskiej scenie wystąpiło ok. 50 tancerzy oraz soliści, którzy przedstawili najbardziej znane polskie pieśni i tańce nie tylko ze Śląska, lecz także innych regionów kraju. Zgromadzona publiczność żywo reagowała na tak znane pieśni jak "Starzyk" oraz "Szła dzieweczka do laseczka".
Dzięki współpracy z Centrum Szkolenia Policji występ "Śląska" obejrzeć mogli nie tylko uczestnicy zjazdu, lecz także mieszkańcy Legionowa. Dystrybucją bezpłatnych wejściówek zajmował się m.in. MOK, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Uniwersytet III Wieku.

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK