Otwarcie hali widowiskowo-sportowej Arena Legionowo

4 września 2010 roku Prezydent Roman Smogorzewski wraz z towarzyszącymi mu mieszkańcami Legionowa i przybyłymi gośćmi przekazał obiekt Areny Sportowej w wyczekiwane użytkowanie. Wstęgę przecięły wspólnymi siłami dzieci mieszkające w naszym mieście. Obiekt ten stanowić będzie wizytówkę i chlubę miasta. Pod względem wielkości (powierzchni 6111a m?.) plasuje się na trzecim miejscu w województwie mazowieckim. Jej wnętrze wypełniają: hala sportowa, sala fitness, siłownia i ścianka wspinaczkowa. Dbający nie tylko o zdrowie ale i o urodę odwiedzać mogą punkty odnowy biologicznej (sauna, jacuzzi i wanna lodowa). Poza tym do dyspozycji są: zaplecze sportowe, część hotelowa, sala konferencyjna i restauracja z widokiem na głowne boisko. Hala sportowa może pomieścić 1485 osób na miejscach stałych i 544 osób na miejscach rozsuwanych. Przystosowana jest do uprawiania dyscyplin sportowych takich jak siatkówka, koszykówka i piłka ręczna, oraz do organizacji eventów kulturalno-widowiskowych. Hala stanowi część Regionalnego Centrum Sportu i Aktywnej Rekreacji. Arena ma szansę stać się centrum pobytowym dla piłkarzy podczas Euro 2012.

Uroczyste otwarcie hali widowiskowo ? sportowej z pewnością zapisze się na stałe w historii Legionowa. Głębokie znaczenie ma ono przede wszystkim dla sportowców, stwarzając im szerokie perspektywy rozwojowe.

Uroczystości i atrakcje odbywały się najpierw poza wnętrzem Areny. Murawa boiska piłkarskiego gościła piłkarzy miejscowej Legionovii, która rozegrała mecz towarzyski z Legią Warszawa, zakończony wynikiem 5:2 dla gości. Mecz odbył się z okazji 80lecia Legionovii Legionowo. Pierwsze kopnięcie piłki należało do prezydent miasta ? Romana Smogorzewskiego.

Dla rodzin i młodszych mieszkańców przygotowano imprezę plenerową, której głównym organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury. Piknik odbył się na terenie Stadionu Miejskiego na tzw. trzecim boisku. Ze sceny muzycznie gości bawił zespół coverowy ? BROWAR SOLUTION, bicepsami błyszczeli kulturyści z legionowskiego klubu SANDOW, w przerwach odbywały się konkursy i wręczenie nagród dla zwycięzców piłkarskiej Ligi Szóstek. Gwiazdą imprezy był NORBI, który już od wielu lat cieszy publiczność swoją wpadającą w ucho muzyką . Spotkanie poprowadził aktor Michał Milowicz. Pogoda w 100% dopisała, nie spadła nawet jedna mała kropelka deszczu. Na zakończenie odbyła się dyskoteka. Dla maluchów tradycyjnie wzniesiono dmuchańce, a czas osładzała wata cukrowa.

M. Raczkowska
Niżej krótka fotorelacja.
Podziel się: