Pianistka Kayo Nishimizu wystąpiła w Salonie Artystycznym

28 lutego 2010 w Salonie Artystycznym im. F. Chopina w filii MOK przy ul. Targowej 65 wystąpiła pianistka Kayo Nishimizu.
Zagrała utwory Chopina: Nokturn Es-dur op. 9 nr 2, Scherzo h-moll op. 20, Walc Es-dur op. 18, 3 Mazurki op. 59, Polonez As-dur op. 53.

Być może sprzyjający klimat Roku Chopinowskiego, a może po prostu niedosyt muzyki klasycznej wśród legionowskiej publiczności sprawił, że spotkanie w Salonie Artystycznym z okazji urodzin Fryderyka Chopina przebiegło w atmosferze przyjaznej, ale warunkach nieco tłocznych. Ponad 80 osób musiało zmieścić się w sali przewidzianej na najwyżej 40 gości. Tym niemniej koncert należy zaliczyć do udanych i artystycznie, i organizacyjnie.

Kayo Nishimizu jest pianistką pochodzącą z Japonii. Od 1987 roku na stałe mieszka w Polsce.
Od 2004 roku realizuje cykl koncertów "Dzieła wszystkie Fryderyka Chopina". Koncerty odbywają się w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie w dniu urodzin kompozytora - 1 marca i w dniu śmierci - 17 października.
Od 2005 roku artystka wykonuje także dodatkowy koncert nocny - 17 października o godzinie 2:00, o której w 1849 roku w Paryżu zmarł Fryderyk Chopin.
Do tej pory zostały zagrane wszystkie utwory na fortepian solo.
W 2010 i 2011 roku wykonane będą utwory z orkiestrą (w tym 2 koncerty fortepianowe) i kameralne oraz pieśni.
Koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem i uzyskanie biletów jest bardzo trudne.
W 2005 roku pianistka otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Pruszkowa "Urbs Nova" w kategorii kultury za działalność artystyczną w Pruszkowie ze szczególnym uwzględnieniem wykonania cyklu koncertów fortepianowych "Dzieła wszystkie Fryderyka Chopina".
Kayo Nishimizu zamierza nagrać wszystkie utwory naszego kompozytora. Będzie to, na który złoży się 16 płyt CD. W skład każdej z nich wejdą rożne utwory w formie recitalu fortepianowego i koncertu.
Album ten będzie hołdem złożonym pamięci genialnej twórczości Fryderyka Chopina.

Podziel się: