Koncert Roberta Kasprzyckiego i Daniela Gałązki

20 lutego 2010 w sali widowiskowej legionowskiego ratusza wystąpili Daniel Gałązka z zespołem oraz Robert Kasprzycki z zespołem.
Robert Kasprzycki - jeden z najbardziej znanych reprezentantów polskiej piosenki autorskiej, już na debiutanckiej płycie "Niebo do wynajęcia" dowiódł, że potrafi swą twórczością zainteresować także odbiorców nie będących fanami tego gatunku.
Robert Kasprzycki zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Później wraz z Januszem Radkiem tworzył duet Radek - Kasprzycki, stanowiący zręby krakowskiego Ni-Kabaretu Zielone Szkiełko. Piosenką "Niebo do wynajęcia", dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy, nie związanych do tej pory z piosenką "nieobojętną", cały zaś album "Niebo do wynajęcia" (Pomaton EMI 1997) zawierał wiele innych piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, cześć zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej.
Jesienią 2006 ukazał się drugi album Kasprzyckiego - "Światopodgląd" (FONOGRAFIKA 2006). Premiera albumu odbyła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, tam także, w Radiowej Trójce usłyszeć można dziś Roberta najczęściej.
Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się "Piosenki i Nie", będącej zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty CD, stanowiącej zapisem świetnego, "klimatycznego" koncertu zagranego w gościnnym studio krakowskiego Radia.
W Legionowie Artysta pojawił się z całym swoim zespołem, który tworzą wybitni instrumentaliści. Zaprezentowano niezwykły melanż słownej woltyżerki, muzycznych żartów, inteligentnych prowokacji, zabaw z publicznością i solidnego grania, które sprawiły, że ten sobotni wieczór był naprawdę niezapomnianym przeżyciem.

Podziel się: