V edycja Legionowo Rock Festiwal

15 sierpnia 2009 roku zostanie zapamiętany w historii Legionowo Rock Festiwal. Tego dnia odbyła się bowiem jego piąta edycja. Zdaniem wielu najlepsza.
Po ubiegłorocznym oberwaniu chmury i zawaleniu sceny przez ulewę zostało tylko mgliste wspomnienie. W tym roku pogoda w Legionowie dopisała. Alternatywny sposób spędzania wolnego czasu bez udziału środków psychoaktywnych mógł wystartować w słonecznej aurze rozpoczęty gwizdkiem przez Krzysztofa ? legionowskiego fana muzyki rockowej. Obejrzeliśmy kapitalne koncerty zespołów. Wszyscy wykonawcy bisowali, a to przecież nie zdarza się często.
Na wyróżnienie zasługuje debiutująca legionowska formacja Tama, która mimo niewielkiego scenicznego stażu potrafiła zagrać selektywny rockandrollowy koncert i porwać do zabawy publiczność, co nie jest łatwe w sytuacji młodego zespołu, który dodatkowo otwiera koncert. Oczywiście są na początku drogi i jeszcze wiele pracy przed nimi, ale dali się zapamiętać od dobrej strony.
Drugi z występujących zespołów, Werwolf`77 to również legionowska formacja. W końcu było nie było w 2009 roku Legionowo obchodzi 90-cio lecie nadania nazwy, a to zobowiązuje.
Znakomity występ zanotowała toruńska Rejestracja, jedna z najbardziej długowiecznych punkowych załóg w Polsce. Po reaktywacji i wydaniu płyty są naprawdę w szczytowej formie i zobaczenie ich w Legionowie było nie lada frajdą.
No i na deser Brytyjczycy z Goldblade ... rockandrollowa petarda. Ich muzyka, show sceniczny i wygląd nikogo nie mogły pozostawić obojętnym. Dodatkową ciekawostką może być fakt, ze lider i wokalista Goldblade - John Robb jest uznanym dziennikarzem brytyjskiej BBC, nagrywa programy telewizyjne poświęcone historii muzyki oraz Europy Wschodniej, do tego jest autorem kilku poważnych książek. Jak sam mówi granie w zespole daje mu drugie życie i dystans do samego siebie. Należy się cieszyć, ze Legionowo jest odwiedzane przez ludzi pokroju Johna. Zresztą nie tylko przez niego.
Podczas V Legionowo Rock Festiwal dopisała również publiczność miejscowa i ta przyjezdna. Pod scena przewinęło się grubo ponad 1000 osób. Co ciekawe, od występu pierwszego wykonawcy pod scena było tłoczno i panowała świetna zabawa. Przybyło wiele osób z odległych stron Polski. Rośnie nam grupa przyjezdnych, która co roku odwiedza Legionowo Rock Festiwal. Można się tylko cieszyć, zwłaszcza, ze Legionowo Rock Festiwal staje się największym wakacyjnym rockandrollowym graniem na Mazowszu.
Tegoroczne koncerty prowadził Robert Szymański ? wokalista zespołu Sexbomba, którego płyta z dedykacją - 90 minut Rockandrolla na 90 lecie Legionowa? miała premierę właśnie 15 sierpnia i była dostępna na festiwalowych stoiskach. Furorę robiły również rozdawane uczestnikom silikonowe opaski z hasłem V edycji LRF: "NIE BO TAK".
Organizatorami jak co roku byli: Miejski Ośrodek Kultury, Starostwo Powiatowe w Legionowie, Urząd Miasta Legionowo, Referat Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legionowo. Patroni medialni to ANTYRADIO i Mazowieckie TO i OWO. Bezinteresownego wsparcia medialnego udzieliło też Radio Hobby. Wystąpili: Tama,Werwolf`77 ,Prawda, Rejestracja, Goldblade.

Podziel się: