Teatrzyk w Kratkę w Sierpcu

Aktorzy z najmłodszej grupy teatralnej, działającej od października ubiegłego roku w naszej placówce przy ulicy Targowej 65, 17 kwietnia wybrali się do Sierpca. Powód tej wizyty był, rzecz jasna, związany z teatrem w tym bowiem mieście w dniach 16 - 19 kwietnia odbywał się XVII Festiwal Piosenki, Teatru i Tańca "Kwiecień-Plecień".
Teatrzyk w Kratkę zaprezentował publiczności, oraz jurorom "Bajkę o smutnym osiołku" Zofii Wójcik, a także miał okazję obejrzeć swoich, w większości starszych kolegów bawiących się - jak oni sami - w teatr, zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. Szczególnie podobał im się spektakl Teatrzyku Wesoły Bałagan z Kaliningradu w Rosji, który pomimo bariery językowej, zachwycił dzieci swoją dynamiczną i niezwykle dowcipną formą.
Podczas rozdania nagród spotkała legionowski teatrzyk bardzo miła niespodzianka: nasze dzieci otrzymały jedno z dwu przyznanych wyróżnień. Opiekunka zespołu, Anna Durka-Kupisiak była zaskoczona bardziej, niż same dzieci, gdyż pojechała z Nimi, by po raz pierwszy mogły przeżyć taką przygodę, jak udział w festiwalu teatralnym, nie licząc na to, że dzieci, które przygotowały swoje pierwsze przedstawienie, bardzo niedawno po raz pierwszy pokazane publiczności "wywalczą" w tak silnej konkurencji jakąkolwiek nagrodę. Tym milej więc poczuli się wszyscy, gdy podczas odczytywania protokółu padła nazwa legionowskiego teatrzyku.
Pełni wrażeń, w towarzystwie wielkiego, pluszowego hipopotama nazwanego Pleciuś, późnym wieczorem dzieciaki wróciły do Legionowa, pełne zapału do dalszej pracy.
Podziel się: