Spektakle teatru Etiuda w ratuszowej sali

Premiera spektaklu "Nadzieja" oraz spektakl "Kluczyk", wyprodukowane przez teatr Etiuda, zostały pokazane w sali widowiskowej legionowskiego ratusza 24 czerwca 2023.
Grupa teatralna Etiuda, działająca w legionowskim MOK już wiele lat, wykazuje się sporą, zważywszy wiek uczestników, aktywnością. Tym razem spotkamy się z Etiudą na scenie sali widowiskowej ratusza podczas dwóch prezentacji: premierowej - spektaklu "Nadzieja" oraz znanej już publiczności - spektaklu "Kluczyk".
Przedstawienia wyreżyserowała opiekunka artystyczna grupy Walentyna Janiszewska.
"Nadzieja" to opowieść o smutku, wesołości, pracowitości i mądrości, oparta na tekście napisanym przez Elizę Orzeszkową. W spektaklu to smutek jest przewodnikiem po świecie uczuć, nastrojów i wartości, a jego spotkanie z nadzieją otwiera przed nami nowe perspektywy.
"Kluczyk" opowiada o dwóch pensjonariusz-kach Domu Opieki, o ich pielęgniarce i dyrektorce, a przede wszystkim o przygodzie, jaka przydarza się seniorkom i ich opiekunkom, kiedy starsze panie postanawiają zabawić się poza miejscem swojego pobytu. Rzecz pełna humoru i jakże cennej autoironii, właściwej uczestniczkom grupy Etiuda.

Podziel się: