Trio Fortepianowe Con Forza i wystawa grupy Targowa w Salonie Artystycznym

Pierwsze w tym roku spotkanie w Salonie Artystycznym odbyło się 15 stycznia 2023 w filii MOK przy ul. Targowej 65.
Spotkanie rozpoczął koncert Trio Fortepianowego Con Forza, które wykonało utwory Mozarta i Mendelssohna. W skład tria wchodzą: Wojciech Sojka - skrzypce, Wawrzyniec Afek - wiolonczela, Szymon Orliński - fortepian.
Po koncercie odbył się wernisaż wystawy "Kwiaty" - grupy plastycznej Targowa.Trio fortepianowe Con Forza zostało stworzone jako studencki projekt w 2019 pod kuratelą prof. Iwony Mironiuk. Trio zadebiutowało na koncercie poświęconemu pamięci L. van Beethovena, który został zorganizowany przez Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Repertuar Tria Con Forza to głównie muzyka klasyczna, ze szczególnym naciskiem na dzieła z epoki romantyzmu.Grupa plastyczna TARGOWA działa w legionowskim MOK od dziewięciu lat. Tworzą ją dorośli, w większości seniorzy, którzy pragną poznawać i rozwijać umiejętności w zakresie sztuk i szlachetnych technik plastycznych.
Spotykamy się w kameralnym gronie, niezależnie od poziomu umiejętności i zaawansowania dbając o dalszy rozwój, nie tylko w pracowni, ale również na warsztatach plenerowych, wieńcząc te spotkania wystawami zbiorowymi i indywidualnymi.
Każdy uczestnik prowadzony jest indywidualnie na zasadzie korekt akademickich - omawiania poszczególnych etapów pracy z prowadzącą zajęcia artystą plastyk Barbarą Retmaniak.

Podziel się: