Koncert zespołu Orkiestra z Chmielnej

Koncert zespołu Orkiestra z Chmielnej, złożony z piosenek patriotycznych odbył się 10 listopada 2022 w sali widowiskowej legionowskiego ratusza.

Orkiestra powstała w 1928 roku, jako zespół muzyczny założony przez braci Jaworskich: Władysława grającego na akordeonie i Eugeniusza na banjo.
Zespół początkowo nie miał nazwy a jego celem było granie przechodniom na ulicy. Bracia Jaworscy podjęli się tego muzycznego wyzwania ze względu na kryzys ekonomiczny tamtych lat. Był to ciekawy i niezależny sposób zarobkowania. Panowie mieli talent więc byli chętnie słuchani, akceptowani i wynagradzani. Z czasem zaczęli zgłaszać się do nich inni muzycy z i innymi instrumentami i tak powstał duży zespół. Swoją działalność rozwijali głównie na ulicy Chmielnej, dlatego też Warszawiacy nadali im nazwę "Orkiestra z Chmielnej". Dziś po wielu latach "Orkiestra z Chmielnej" gra nadal. Wielokrotnie zmieniał się skład zespołu, dorastały nowe pokolenia , ale folklor warszawski jest wiecznie żywy i wciąż cieszy się popularnością.

Strona internetowa Orkiestry z Chmielnej

Podziel się: