Wieczór filmowy w kinie Helios na Dni MOK

Dni MOK 2022 zakończyła impreza filmowa w kinie Helios. Zaprezentowano film "Charlie na planie filmowym" z muzyką na żywo w wykonaniu tapera Piotra Bogdziewicza oraz współczesną produkcję "Fantastyczne zwierzęta: tajemnice Dumbledore`a".

"Charlie na planie filmowym"
Charlie Chaplin wciela się w postać Davida, pomocnika na scenie, który zmuszony jest wykonywać wszystkie polecenia swojego despotycznego szefa Goliatha (Eric Campbell). Nie jest mu łatwo a sytuację dodatkowo komplikuje nieznajoma dziewczyna, która nie mogąc zostać aktorką przebiera się za mężczyznę i sama najmuje się jako robotnik na scenie.

"Fantastyczne zwierzęta: tajemnice Dumbledore`a"
Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi (Eddie Redmayne). Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

Podziel się: