Spektakl muzyczny "M. Zimińska" na Festiwalu Szaniawskiego Legionowo

Spektakl muzyczny "M. Zimińska", zaprezentowany przez Teatr Dramatyczny z Płocka na scenie legionowskiego ratusza rozpoczął IV edycje Festiwalu Szaniawskiego Legionowo. Wydarzenie to mialo miejsce 26 listopada 2021.
O spektaklu:
Scenariusz: Lena Szatkowska, Marta Kunavar
Reżyseria: Karol Suszka
Scenografia: Dorota Cempura
Aranżacje muzyczne: Edward Bogdan
Choreografia: Jan Łosakiewicz
Wizualizacja: Mariusz Pogonowski
W roli M. Zimińskiej: Magdalena Tomaszewska
Zespół instrumentalny w składzie:
Edward Bogdan - piano
Tomasz Krawczyk - kontrabas
Jakub Krawczyk - perkusja

Przedsięwzięcie sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Nikt z badaczy biografii Szaniawskiego nie ujawnił, aby zetknął się kiedyś dramaturg w czasach świetności z gwiazdą teatru i piosenki - Mirą Zimińską. W realiach teatralno-estradowo-salonowego życia II RP takie spotkanie nie było jednak wykluczone - dlatego nasza uzurpacja, aby spektakl poświęcony Zimińskiej w ramach Festiwalu Szaniawskiego pokazać, nie jest całkiem bezpodstawna. Tym bardziej, że do postaci gwiazdy filmu, teatru i piosenki, a także niezapomnianej dyrektorki zespołu "Mazowsze" sięgnął swym spektaklem Teatr im. Szaniawskiego z Płocka. Niezależnie od tego, jak mocno osadzony w wymyślonych uzasadnieniach jest ten związek (Zimińskiej z Szaniawskim) - na pewno zachowaliśmy to, co w Festiwalu najważniejsze - czyli najwyższą jakość artystyczną (to gwarantował Teatr Dramatyczny z Płocka).
Historia Miry Zimińskiej opowiedziana została dynamicznie i z towarzyszeniem muzyki, słusznie więc licznie zgromadzona publiczność uznała ją za godną obejrzenia.

Więcej o bohaterce spektaklu i jego twórcach - tutaj -Podziel się: